Vinohrady si vezou z Pardubic tři body!

Ačkoliv Pardubičtí v posledních šesti minutách mocně dotahovali, na vyrovnání už se nezmohli. Vinohrady vítězí počtvrté za sebou a letos poprvé venku.foto: Martin Flousek

Muži Vinohrad se po neúplném 6. kole dostali do čela první ligy. V pardubické aréně na Dašické vyhráli 7:6 a úspěšně tak začali třízápasovou štreku po hřištích soupeřů - v dalších dvou kolech je čeká výjezd na Vysočinu, konkrétně do Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu.

V Pardubicích nezačalo SKV dobře, zatažená, ale příliš pasivní obranná hra vedla už v deváté minutě k dvougóĺovému vedení domácích. Jenže ještě do první přestávky bylo vyrovnáno: v přesilovce se z dorážky trefil Vojtěch Trčálek a po rychlém brejku i Michal Smutný. Ten si poté, co překonal brankáře Pipka, schoval míček na památku. Byl to jeho první ligový gól za SKV.

Na konci první třetiny se dostalo SKV do kritické situace: na trestnou lavici v krátkém sledu usedli hned tři hráči, ale přesilovku 5 na 3, rozdělenou první pauzou, domácí nevyužili. Následující klasickou početní výhodu ale ano a tak se naposledy v utkání dostaly Pardubice do vedení.

Druhé dějství totiž ovládl Jan Svoboda, který dvěma góly nasměroval SKV k vítězství a zároveň si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání. „Byl to vyrovnaný zápas, ale my v něm lépe zvládli klíčové okamžiky. Díky tomu jsme odskočili ve skóre a vítězství už udrželi,“ okomentoval to Svoboda.

K tomu pomohla zejména 47. minuta, ve které dva góly z hole Michala Smutného a Josefa Mareše daly SKV rozhodující náskok. Pardubičtí Ďopan a Kareš pak sice ještě zdramatizovali závěr, ale všechny tři body si po mlhou zalité hradecké dálnici D11 odvezli hráči z Vinohrad.

„Děkujeme soupeři za pěkný zápas v pěkné atmosféře. Utkání bylo plné nevyužitých přesilovek, naše výhra byla šťastně ubráněná,“ dodal trenér Michal Pazder. Jedna zajímavost: SKV po hodně dlouhé době prohrálo třetí třetinu, tentokrát to ale nemuselo Vinohradské mrzet.

Sokol Pardubice - TJ SKV 6:7 (2:2, 1:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Kareš (Daněk), 9. Brychta (Ďopan), 23. Janeček (Lisa), 43. Burian, 55. Ďopan (Daněk), 57. Kareš (Janeček) - 11. Trčálek (Raiter), 16. Smutný, 28. Svoboda (Menhart), 34. Svoboda (Jan Buchta), 35. Mikšovský (J. Mareš), 47. Smutný (Piňos), 47. J. Mareš (Mikšovský). Rozhodčí: Nábělek, Štěngl. Vyloučení: 3:4, navíc Zezulka (Vinohrady) 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 162.

Sestava SKV: Václavík - Houra, M. Mareš, Dolejš, Kytka, Gregor, Záň - Piňos, Králík, Trčálek - Mikšovský, Zezulka, J. Mareš - Svoboda, Menhart, Jan Buchta - Smutný, Raiter. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.