Vinohrady uspěly v České Lípě!

Muži porazili Českou Lípu na jejím hřišti 8:4 a připsali si tak první body do tabulky osmifinálové skupiny B v Poháru České pojišťovny. Třemi góly se na výhře podílel Lukáš Gregor.

Vinohradští měli raketový start do zápasu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Skřivánek a o minutu později zajistil hostujícímu celku dvougólové vedení Gregor. Sokolové odehráli první třetinu téměř bez chyby a skóre ještě navýšili na 4:0 po další brance Gregora a po zásahu kapitána Bíny.

I v první polovině druhé části stříleli branky výhradně Pražané. Nejprve se trefil Jakub Záň a po něm přidal šestou branku SKV Linhart. Jenže Českolipští utkání vzápětí zdramatizovali. První gól domácího celku vsítil Kněžour a o pár minut později snížil na 2:6 Hřebřina.

Přesto drželi všechny trumfy Vinohradští, domácí ale zabrali a během 70 vteřin snížili na rozdíl dvou branek. Svěřenci Martina Hovořáka už si však vítězství nenechali vzít, v 58. minutě vstřelil svůj první gól za vinohradský A tým Petr Hartman a po něm zkompletoval hattrick Gregor.

Vinohrady tak v České Lípě zvítězily 8:4, v tabulce osmifinálové skupiny mají na kontě tři body a v závěrečném duelu s Tatranem budou bojovat o postup do čtvrtfinále. Utkání se odehraje ve čtvrtek 26. listopadu od 20:15 ve Střešovicích.

FBC Česká Lípa - TJ SKV 4:8 (0:4, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 33. Kněžour (Slaný), 36. Hřebřina (Novák), 51. D. Bouška (Matějíček), 53. Mlejnek(Tichý) - 4. Skřivánek (Zavadil), 5. Gregor (Z. Stuchlík), 13. Gregor (Z. Stuchlík), 19. Bína (Gregor), 27. J. Záň (Zezulka), 30. Linhart (Stuchlík), 58. Hartman, 60. Gregor. Rozhodčí: Monzer, Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 120.

Sestava: Weissgärber - Rossi, Š. Raiter, Nigrin, D. Záň, Zezulka, Kroupa, Houra - Z. Stuchlík, Bína, Gregor - Zavadil, Skřivánek, M. Raiter - J. Záň, Baudisch, Králík - Hartman, Kareš. Trenér: Martin Hovořák.