Vinohrady v dohrávce nestačily na Herbadent

Ve čtvrtek se naše SKV Ladies utkaly s loňským mistrem Herbadentem.

Na podzim přivítaly hráčky z Jižního Města nováčka soutěže pěknou nadílkou, a tak hlavním cílem tohoto zápasu bylo ukázat, že se během sezony naše hráčky výkonnostně zlepšily. To bohužel nepotvrdily v úvodní desetiminutovce, když absolutně zaspaly úvod utkání a v čase 10:51 již prohrávaly 0:6. Tento nepříznivý výsledek však Vinohradské nedemotivoval, naopak, do konce třetiny ještě zvládly gólovou nadílku soupeře zastavit a za záda Jandové již nepustily ani jeden gól.

Ve druhé třetině došlo k velikému obživnutí ze strany Vinohradských. Naučily se totiž číst hru a velmi improvizované pětky, které vznikly kvůli momentální velké marodce, se začaly sehrávat. Herbadent se dlouho trápil v zakončení, buď střelu zlikvidovala jedna z našich obránkyň obětavým zákrokem, a když ani to nestačilo, stále záda vinohradským ženám kryla výborně chytající Jandová. I přes to se však loňským mistryním podařilo do konce třetiny vstřelit čtyři branky.

V poslední třetině rozhodně holkám síly nedocházely, naopak se jim i podařilo několikrát ohrozit branku domácích a hra již nebyla tolik jednostranná jako v předchozích třetinách.  Zodpovědná defenziva týmu z Riegerových sadů znovu nedovolila soupeři vstřelit více jak 4 branky a dokonce  se v této třetině naše ženy dočkaly i čestné branky, kterou necelé tři minuty před koncem utkání po dlouhém pasu od Čermákové do předbrankového prostoru uklidila do branky Tereza Plecitá, a zapsala si tak svou historicky první extraligovou branku.

Ráda bych vyzvedla výkon Barbory Sladkovské, která poprvé odehrála za ženský A tým celé utkání a ukázala, že i mladé naděje vinohradského florbalu se v extralize neztratí.

Herbadent Praha 11 SJM - TJ X3M SKV 14:1 (6:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky SKV: 58. Plecitá (Čermáková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:0. Diváci: 55.

Sestava SKV: Jandová - Honzová, Čermáková, Lehutová, Sladkovská, Plecitá, Samake - Komorousová, K. Trunečková (C), Lisová - Tvrzníková, Petřeková, Valášková - Sátrová, Müllerová, Kolafová. Trenéři: Vilém Svoboda a Petr Jirges.