Vinohrady v poháru Tatranu gól nevstřelily

SKV prohrálo ve svém prvním vystoupení v rámci čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny na půdě Tatranu Střešovice 5:0.

Kdo zápas neviděl, možná si pomyslí, že to byla jednoznačná záležitost. Stoprocentně se to však tvrdit nedá. SKV dlouho vzdorovalo, pomýšlelo na lepší výsledek a ve třetí třetině dokonce místy svého soupeře přehrávalo. Jenže Tatran více střílel a proměňoval své šance, což bylo oproti bezzubým Vinohradům klíčové.

Utkání se hrálo místy ve zběsilém tempu. Více ze hry měl pochopitelně Tatran, ale v první třetině to kýžený efekt přineslo jen jednou - nebýt dvouminutového oslabení na konci první dvacetiminutovky, Vinohrady by se asi nejspíš střešovickému tlaku ubránily. Takhle se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí, přesilovkovou akci totiž proměnil v první gól zápasu Jan Natov.

I ve druhé třetině Vinohrady držely nadějný stav, dostávaly se do ojedinělých brejkových situací, ale chybělo tomu více přesnosti v zakončení a nějaká překvapivá myšlenka. Střešovice na konci druhé části opět trochu zabraly, Podhráský našel u tyče volného Marka Vávru, který si s takovými situacemi umí poradit. A dvě minuty před koncem prostřední třetiny zvýšil na 3:0 střešovický kapitán Martin Richter při signalizovaném odloženém vyloučení.

Tatran už byl v pohodě, mohl si dovolit stáhnout svoje napadání a spíše vyčkával. Sokol se snažil tvořit, ale jeho hra byla plná nepřesností, z kterých pramenily rychlé protiútoky domácích. Olšiak v jednom takovém trefil tyčku, o pár vteřin později už ale byl o něco úspěšnější a dal čtvrtý gól domácích.

SKV chtělo docílit vstřelení alespoň jedné branky, ale nevyužilo ani zmatky před Zichem a ani přesilovku v úplném závěru zápasu. Naopak ještě inkasovalo, když si Vávra s Natovem pohráli s vinohradským gólmanem Václavíkem, který ale jinak předvedl skvělý výkon a lapil 30 střel z florbalek střešovických hráčů. Sokol po této porážce tak ještě čekají dva zápasy v rámci čtvrtfinálové skupiny - s Mladou Boleslaví a s Českou Lípou.

Tatran Omlux Střešovice - TJ SKV 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Natov (Von der Pahlen), 36. M. Vávra (M. Podhráský), 39. Richter (Ullmann), 47. Olšiak (Jiří Kolísko), 59. M. Vávra (Natov). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 74.

Sestava SKV: Václavík - M. Mareš, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň, Lanc, Nigrin - Piňos, Smutný, Trčálek - J. Mareš, Mikšovský, Zezulka - Svoboda, Jan Buchta, Menhart - Raiter. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.