Vinohrady ve třetí třetině přidaly a ovládly první zápas

První utkání většinou bývá těžké. Platilo to i v případě prvního zápasu Vinohrad, které sice porazily nováčka z Ostravy, ale na vítězství se celkem nadřely.

Zápas však začal pro Vinohradské dobře. Drželi míček pod kontrolou a Ostravě činilo velké problémy zmocnit se balonku. Skóre otevřel navrátilec v dresu SKV Honza Svoboda, když kličkou zmátl gólmana Kořínka a poprvé rozezněl gólovou znělku v Riegr aréně. Hosté sice vyrovnali, ale byl to znovu Svoboda, který vrátil domácí do vedení a uzavřel gólový účet první třetiny.

Ve druhé části byli jednoznačně lepší hosté. Dostávali se více ke střeleckým pokusům, vytvářeli si šance a nepouštěli moc Sokol na svou polovinu. Ostravanům se také během prostřední dvacetiminutovky podařilo vstřelit čtyři branky, za SKV se trefil pouze na začátku třetiny Pepa Mareš, tedy další letní posila sokolů.

Vinohradští se však vzpamatovali a ve třetí třetině se jim konečně začalo dařit. Nejprve se krásně trefil Eda Piňos a snížil na rozdíl jedné branky z pohledu domácích. Pak mělo SKV k dispozici dvě přesilovky v krátkém sledu a obě také využilo. Tu první Honza Buchta a tu druhou díky svému prvnímu ligovému gólu za Vinohrady Kuba Menhart.

Necelé čtyři minuty po brance Menharta se trefil ze vzduchu (jak jinak) Standa Zezulka a byla to právě jeho branka, která se ve výsledku ukázala jako vítězná. Hosté zkoušeli hru v šesti, ale protože se do odkryté branky trefil ještě Eda Piňos, už se jim podařilo výsledek jen zkorigovat. Vinohrady první zápas zvládly a připsaly si důležité tři body do tabulky.

TJ SKV - 1. MVIL Ostrava 8:6 (2:1, 1:4, 5:1)

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Buchta), 19. Svoboda (Houra), 23. J. Mareš, 41. Piňos (Svoboda), 50. Buchta (Piňos), 53. Menhart (Raiter), 57. Zezulka, 59. Piňos (Svoboda) - 8. Dombrovský (Augustin), 26. Šebesa (Dombrovský), 34. Dombrovský, 44. Kasinec (Tomiczek), 40. Tomiczek (Cabiš), 59. Dombrovský (Cabiš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 71.

Sestava SKV: Jiří Buchta - M. Mareš, Dolejš, Votruba (C), Houra, Lanc, Kytka, Gregor - Zezulka, Piňos, Záň, Jan Buchta, Svoboda, Mikšovský, Raiter, J. Mareš, Smutný, Menhart, Pecha. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.