Vinohrady vezou body ze Svitav

V sobotu večer vyzvali SKV Boys tým ze Svitav. V gólově skromném utkání Vinohrady zodpovědným výkonem dokráčely ke tříbodovému vítězství.

Vstup do utkání se lépe povedl SKV, už ve čtvrté minutě otevřel skóre Jan Zavadil. Z úvodní dvacetiminutovky měly Vinohrady o něco více ze hry. Ani jedna z dalších sedmi střel se však až za záda Skácelíka nedostala. Na druhé straně byl Dejmal ve svých zákrocích jistý, tudíž se do druhé třetiny vstupovalo za stavu 1:0 pro Vinohrady.

Po šesti minutách prostřední periody Martin Skřivánek zužitkoval dlouhý výhoz Dejmala a na tabuli svítilo 2:0 pro hosty z Prahy. Do konce dějství se skóre měnilo ještě jednou. SKV rozebralo obranu Svitav a do prázdné branky zvyšoval Lukáš Lanc. V samotném závěru měly Vinohrady ještě výhodu přesilové hry, tu však nedokázaly proměnit.

V závěrečné třetině měly Svitavy velkou šanci na úpravu skóre, zavládlo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Z protiútoku se prosadil opět Jan Zavadil a už to bylo o čtyři branky. Druhá přesilová hra Vinohrad také nepřinesla ovoce, což SKV nemuselo mrzet. Svitavy svou početní výhodu také nevyužily. Následně se k samostatnému nájezdu postavil Jan Zavadil, tentokráte byl ale na Skácelíka krátký a skóre zůstalo nezměněné, 4:0. Následná přesilovka vyzněla opět naprázdno, pár vteřin po návratu svitavského hráče však SKV slavilo popáté. Po dlouhých 1414 dnech se do tabulky střelců A týmu zapsal Jiří Mikšovský. Svitavy se dočkaly aspoň malé útěchy, když v čase 55:35 kosmeticky upravoval skóre Jan Kolena.

FbK Svitavy - TJ Sokol Královské Vinohrady 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 56. Kolena (Richter) - 4. Zavadil, 27. Skřivánek (Dejmal), 38. Lanc (Hartman), 42. Zavadil (Hanák), 53. Mikšovský (Beran). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 239.

Sestava SKV: Dejmal - Vnuk, Záň D., Lanc, Totzauer, Suchý, Záň J., Hušek - Lisa, Hanák, Zavadil, Burian, Trávníček, Pecha, Mikšovský, Hartman, Kubík, Skřivánek, Beran. Trenér: Martin Hovořák.