Vinohrady vezou z Ústí cennou výhru 4:3!

Těsné a vydřené vítězství vybojovali sokolové na severu Čech. Na hřišti Ústí vyhráli 4:3 a v tabulce 1. ligy si udrželi třetí příčku. O čtyři góly do sítě soupeře se podělili Jakub Záň a Jan Zavadil.

Ústí se po vynucené pauze vrací zpátky do kolotoče zápasů. V úvodu ročníku Severočeši naznačili, že se i letos budou pohybovat spíše v horních patrech 1. ligy. Jejich současná forma však byla před utkáním tak trochu otázkou.

První třetina potvrdila, že budou Ústečtí kvalitním sokem. Ve 14. minutě se prosadili dvakrát a na Záňovu kontaktní trefu odpověděli třetím zásahem. Po úvodní části tak Ústí vedlo 3:1.

Sokolové vstoupili do druhé části lépe a střeleckou formou se zaskvěl především Honza Zavadil. Nejprve ve 27. minutě zakončil rychlý protiútok, o dvě minuty později zužitkoval přesilovku a zařídil vyrovnaný stav.

I ve třetí dvacetiminutovce se hrála atraktivní bitva. Utkání nakonec rozhodl Kuba Záň. Ve 46. minutě skóroval po přihrávce Zbyňka Stuchlíka a vystřelil Vinohradům tři body.

Ústečtí skutečně prokázali, že se budou prát o čelo tabulky, na Vinohrady to však dnes nestačilo. Sokolové si tak po důležitých výhrách nad Hattrickem a Black Angels připsali další cenný triumf. V sobotu večer je na domácí půdě čeká Rožnov.

Florbal Ústí - TJ SKV 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Novák (Kužel), 14. Pojar (Hulič), 19, Novák (Kužel) - 18. J. Záň (Z. Stuchlík), 27. Zavadil (O. Stuchlík), 29. Zavadil (O. Stuchlík), 46. J. Záň (Z. Stuchlík). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 250.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík (C), Vnuk, Lanc, D. Záň, Jelínek, Suchý - Zavadil, Z. Stuchlík, J. Záň - Dolejš, Hartman, Skřivánek - Lisa, Hanák, Mikšovský. Trenér: Martin Hovořák.