Vinohrady vezou z Ústí dva body

Ačkoliv Vinohradští prohrávali v průběhu třetí třetiny 5:3, zápas s Ústím nakonec dovedli do vítězného konce a v tabulce zůstanou během třítýdenní pauzy na čtvrté příčce.

Oba týmy vstoupily do utkání velmi energicky a s dravostí, což vedlo k mnoha zajímavým šancím na obou stranách. Skóre otevřelo v čase 4:15 po střele ze středu Ústí. Celý zápas byly Vinohrady rozhodně aktivnější, nicméně vždy musely dotahovat. Hvězdný zápas předvedl bez pochyb Jan Svoboda, který byl hned u pěti gólů. První vstřelil po nahrávce Zbyňka Stuchlíka v čase 13:03 a po krásném vytočení ze středu nedal ústeckému gólmanovi šanci (1:1)!  Pak přišla řada opět na Ústí, v čase 16:36 po nahrávce na střed nekompromisně zavěsil Jakub Koník (2:1).  Po zbytek první třetiny se již nic nestalo, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny byl v čase 22:13 vyloučen ústecký hráč na dvě minuty a přesilovku hned po patnácti vteřinách využil střelou do horního růžku ústecké branky Jan Svoboda (2:2).  Čas 24:17 mohl pro Ústí znamenat opět vedení, po faulu Lukáše Lance na ústeckého hráče rozhodčí nařídili trestné střílení. Za Ústí se na Karla Mrkose v brance Vinohrad vydal Leoš Nergl, ten zvolil kličku do forhendu, se kterou si však Mrkos s přehledem poradil. V následném oslabení gól také nepadl a tak se pokračovalo za stavu 2:2 až do 32. minuty. To se opět ozvali domácí a zvýšili na 3:2. S jejich vedením se však nesmířil nikdo jiný než Jan Svoboda a v čase 37:46 srovnal na 3:3! Zbytek třetiny už se v klidu dohrál a do šaten se šlo opět za nerozhodného stavu 3:3.

Třetí třetina pro Vinohrady nezačala vůbec dobře, když v čase 40:46 Jakub Koník dal na 4:3! Vinohrady dál tlačily, jak jen mohly, ale ke gólu to nevedlo, naopak se znovu ozvalo Ústí a v čase 49:44 zvýšil Koník již na 5:3. Pro SKV to v tuto chvíli nevypadalo úplně dobře. Přesto si Vinohrady vytvořily velký tlak na ústeckou branku a šly tvrdě za vyrovnáním. V čase 57:03 si Vinohradští vzali oddechový čas a rozhodli se jít do šesti! Čas 57:49 a Ústí už neudrželo nátlak SKV – po asistenci Jana Svobody zavěsil do ústecké branky Jan Linhart (5:4)! Stále však chyběl jeden gól, aby se šlo minimálně do prodloužení. Pět vteřin před koncem se o prodloužení postaral nikdo jiný než Jan Svoboda!

V prodloužení se po celou dobu hrálo nahoru dolů, oba brankáři však své týmy drželi. V poslední minutě už to vypadalo, že se diváci dočkají i nájezdů. 24 vteřin před koncem byl ale proti Lukáš Gregor, který nádherně vymetl horní růžek ústecké branky, a zajistil tak SKV druhý cenný bod za výhru v prodloužení!

Florbal Ústí - TJ X3M SKV 5:6 (2:1, 1:2, 2:2 - 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 5. Bečvář, 17. Koník (J. Mareš), 32. Huslička (Bečvář), 41. Jakub Koník (Brom), 50. Koník (Brom) - 14. Svoboda (Z. Stuchlík), 23. Svoboda (Gregor), 38. Svoboda (Lanc), 58. Linhart (Svoboda), 60. Svoboda (Linhart), 65. Gregor (Lanc). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 225.

Sestava SKV: Mrkos - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, O. Stuchlík, Záň, Kovářík - Dolejš, Svoboda, Z. Stuchlík - J. Mareš, Smutný, Králík - Linhart, Zezulka, Gregor - Kytka, Häusl. Trenér: Jan Pazdera.