Vinohrady vyloupily Pelhřimov

SKV zvítězilo i v druhém vzájemném střetnutí s Pelhřimovem a v tabulce i nadále zůstává na druhé příčce.

Vinohrady tentokráte čekal výjezd do nedalekého Pelhřimova, kde se naši borci utkali s domácím Spartakem, a že to nebude lehký zápas, bylo jasné už před samotným střetnutím. Pelhřimov musel v utkání s SKV urvat alespoň nějaké body, aby mohl ještě pomýšlet na play off.

První třetina v podání Vinohrad byla dost laxní a Pelhřimov cítil šanci. Za celou dvacetiminutovku SKV nevstřelilo ani gól. Oproti tomu Pelhřimov měl šancí dost. Proměnit však dokázal pouze jednu, když Bína vystřelil na skvěle chytajícího Weissgärbera, ten jeho střelu vyrazil, bohužel přímo na čepel dobíhajícího Kučery, který už měl snadnou práci a dostal svůj tým do vedení! Po zbytek třetiny už se nic závažnějšího nestalo, a tak během přestávky svítil na světelné tabuli stav 1:0 pro domácí.

Před druhou třetinou přišlo v šatně u hráčů SKV zvučné vystřízlivění a přineslo to kýžené ovoce v podobě zlepšení pohybu a střelby! Hned v úvodu třetiny vyrovnal v čase 21:07 Honza Linhart za asistence Lukáše Gregora (1:1). Nerozhodný stav však vydržel pouhých devět vteřin a Spartak se opět ujal vedení po střele Švrkaly (2:1). Do konce druhé třetiny ale úřadovali už pouze hráči Vinohrad. Výjimkou byl pouze vyrovnávající gól SKV, který si po nešťastné nahrávce vstřelil hráč Pelhřimova sám za záda svého brankáře (2:2). Vinohrady ještě stačily vstřelit dvě branky ze svých hokejek, a to nejdříve v čase 34:01 Ondra Stuchlík a o dvě minuty později zvýšil již na 2:4 Pepa Mareš!

V čase 38:52 ještě přišlo vzrušení v podobě trestného střílení Pelhřimova po faulu Králíka. Proti Weissgärberovi se postavil kanonýr Spartaku Milan Bína, který však zvolil ne příliš dobře provedenou kličku do forhendu a do šaten se tedy šlo za stavu 2:4.

V závěrečné třetině už byla vidět značná převaha hostů a celý zápas definitivně Vinohradští rozhodli v rozmezí čtvrté až šesté minuty třetí části, kdy dokázali vstřelit tři branky. Nejdříve se v čase 43:17 trefil Houra, poté Honza Svoboda a druhou branku v utkání přidal ještě Pepa Mareš! SKV vedlo již 2:7 a zápas směřoval k vítěznému konci. Pelhřimov se úplně nevzdal a dokázal ještě zkorigovat stav na konečných 4:7. Nic to však nezměnilo na vítězství SKV a připsání důležitých tří bodů do tabulky, kde se sokolové drží na krásném druhém místě!

Spartak Pelhřimov - TJ X3M SKV 4:7 (1:0, 1:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Kučera (Bína), 22. Švrkala (Koten), 53. Zrzavý (Bína), 60. Bína (Poduška) - 22. Linhart (Gregor), 27. Fučík (vlastní), 35. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 37. Mareš (O. Stuchlík), 44. Houra (Linhart), 46. Svoboda, 46. Mareš (Linhart). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 85.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, O. Stuchlík, Záň - Z. Stuchlík, Svoboda, Dolejš - Mareš, Smutný, Králík - Linhart, Mucha, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.