Vinohrady vzdorovaly, ale Elite nakonec sérii ukončilo

SKV Ladies v neděli nastoupily ke čtvrtému zápasu play down s Elite, ale bohužel třetí třetina pro ně byla osudová a zápas prohrály 2:5.

Jak se dalo očekávat, první třetina byla opatrná z obou stran a nepřinesla žádnou branku. Z pohledu Vinohrad to byl trpělivý výkon a hráčky se do ničeho nehrnuly, držely míček a určovaly směr hry. Elite se dostalo do kombinace ve druhé minutě, kdy Frantíková s Rybičkovou šly dvě na Kotíkovou, ale Frantíková branku přestřelila. Další pokusy na straně domácího i hostujícího celku končily buď zakončením do středu branky, nebo mimo. Elite bylo velmi důrazné, a tak Vinohrady neměly moc času na kloudnou akci. V závěru první třetiny se dostala k balonku kapitánka Elite Chvátalová, její střela ji však nesedla a naštěstí pro domácí skončila na tyči. Na druhé straně se Tvzníková snažila dorazit střelu Valáškové, Gécová se štěstím pokus vykryla. V posledních minutách přibyly ještě dvě šance Vinohrad. Nejprve si Macurová s Hyršlovou vyměnily pár přihrávek a Macurová zakončovala do Gécové, která střelu vytáhla. Poté se Šádková dostala ke dvěma dorážkám, ale ani to ke gólu nevedlo.

Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu. Střely, které vyprodukovaly hráčky Vinohrad, šly vysoko nad nebo pod nohy hostujících obránkyň. Ale ani Elite se nedařilo a střílely do připravené brankářky Velčické nebo naopak zařízení vůbec netrefovaly. Po pěti minutách se Vinohradům podařilo přečíslení dvě na jednu. Tvrzníková totiž skvěle vyvezla balon a předložila ho Batošové těsně před gólmankou Gecovou, Batošová pak chladnokrevně uklidila balon do pravého růžku, Gécová byla bez šance a Vinohrady vedly. Vinohradským hráčkám se vzápětí hrálo lépe a střílely na gólmanku Gécovou, která ale úspěšně vše vykryla. V samostatném úniku se dostala Havlíková do šance, Velčická ji však nedopřála radost z gólu a pokus vykryla. V půlce druhé třetině natáhla Zittová ke střele a míček doplachtil až do branky, bylo srovnáno. Po dvou minutách to byla opět Zittová, která vymyslela Noskové prázdnou bránu a ta se nemýlila. Minutu před koncem však bylo zase srovnáno, Hyršlová získala míček, dobře umístěnou střelou skórovala a dala Vinohradům potřebný klid.

Ladies předváděly skutečně dobrý výkon a chtěly navázat na první i druhou třetinu. V prvních minutách dobývaly hráčky Elite dobře postavenou obranu Vinohrad, která jim ale nic nedarovala. Domácí hráli úplně jinak než včera, tlačili se více dopředu a měli více šancí. Vedení mohlo být v 50. minutě na straně domácích, protože Havlíková zapomněla míček za sebou a Tvrzníková se ocitla v šanci, kterou ji však nedopřála Gécová. Vinohrady měly tlak a zdálo se, že jim tam nějaká branka padne a zápas vyhrají, ale bohužel to nebyl ten konec, který bývá v dětských knížkách.

Tvrzníková při přehazování hokejky udeřila Vranovou do obličeje a byla vyloučena na pět minut. V přesilovce Elite vstřelilo tři góly, všechny byly jako přes kopírák. Na pravé straně se utrhla hráčka a z malého brankoviště překonala dobře chytající Velčickou. Elite už pak nikam nespěchalo a udrželo konečný výsledek 2:5. Celou sérii ovládlo 4:0 na zápasy a slaví záchranu v nejvyšší soutěži. Naopak Vinohrady se musejí nachystat na baráž, kterou odstartují až ve druhé polovině dubna a soupeřem jim bude jeden z prvoligových celků.

TJ SKV - Elite Praha 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Bartošová (Tvrzníková), 40. Hyršlová – 36. Zittová, 38. Nosková (Zittová), 57. Frantíková (Jelínková), 58. Jelínková (Zittová), 58. Jelínková (Zittová). Rozhodčí: Cholek, Matulíková. Vyloučení: Tvrzníková (Vinohrady) 5 minut. Využití: 0:3. Diváci: 77.

Sestava: Velčická - Honzová, Strejcovská, Kotíková, Valášková (C), Sladkovská - Jiříčková, Tvrzníková, Bartošová - Macurová, Šádková, Černovská - Reichová, Hyršlová, Čermáková - Petřeková. Trenér: Jiří Kotík.