Vinohrady zdolaly Kopřivnici a na vedoucí Litvínov ztrácí 2 body

Muži přidali pátou výhru v řadě. Doma s Kopřivnicí nezaváhali a pět kol před koncem základní části se drží na druhé příčce v tabulce, kde na vedoucí Litvínov ztrácí dva body.

Hned v první minutě se ukázalo, že tempo zápasu bude velmi vysoké a diváci se budou moci těšit na rychlý florbal. Už v padesáté vteřině se hnal do rychlého zakončení Mareš, ale svou nahrávkou v přečíslení parťáka Smutného nenašel, a tak se na první gól čekalo až do páté minuty, kdy v téměř nulovém úhlu našel mezeru pod nohou Kopřivnického gólmana Honza Svoboda. Následně byl vyloučen Houra za sekání, ale hosté s přesilovou hrou nenaložili vůbec dobře. U míčku byli spíše domácí a tlak i v oslabení zúročilo útočné trio Králík – Dolejš – Mareš po velmi pěkné akci na jeden dotek. V průběhu vlastní přesilové hry hosté špatně střídali, a tak se na chvíli po hřišti prohánělo jen osm hráčů. Následnou zkrácenou přesilovku Vinohrady nevyužily. Střelecky velmi vyrovnaná třetina (poměr 9:7 pro domácí) nechávala vynikat oba gólmany. Hosté měli k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ve které se tlačili více do zakončení, ale Mrkos svými jistými zákroky v brance snížení nedovolil, a tak v úvodu druhé třetiny svítil na časomíře příznivý stav 2:0 pro domácí.

Úvodní minuty druhé třetiny přinesly spíše boj o "střední pásmo". Ani jeden tým nechtěl dovolit soupeři vážnější akci. Z ničeho nic se ve 27. minutě prosadili hosté – Vávra povedenou střelou od mantinelu vyhnal všechny pavouky z Mrkosovy branky. Kopřivničtí hráči vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Ve 31. minutě fauloval Kovářík, ale opět se do šancí dostávali spíše oslabené Vinohrady než hosté, přesto stav zůstával neměnný. Dalšího gólu se fanoušci v Rieger aréně dočkali až ve třicáté čtvrté minutě, kdy se po rychlé kličce do bekhendu prosadil Králík. Do dalších velkých šancí se dostával především velmi aktivní Mareš, který o pět minut později spoluhráči Králíkovi vymyslel prázdnou branku a za čtyřicet sekund už na 5:1 zvyšoval Zbyněk Stuchlík. V samotném závěru druhého dějství mohl ještě přidat gól do šatny kapitán Lanc, ale Pinďák v brance Kopřivnice byl proti.

Třetí část byla zpočátku střelecky velmi chudá (autorem druhé střely Vinohrad v této třetině byl Králík až ve 47. minutě), a na gól si 69 přihlížejících muselo počkat celých deset minut, kdy nabídkou Ondry Stuchlíka nepohrdl Pepa Mareš, který přidal svůj druhý gól a upravil skóre na 6:1 pro domácí. Vinohrady po zbytek třetiny kontrolovaly utkání, a tak se hra poněkud uklidnila. Při jedné kličce si Králík dopomohl rukou, a proto hosté sáhli po hře šesti proti čtyřem, která jim ale nebyla moc platná, protože Mrkos s chladnou hlavou likvidoval všechny střelecké pokusy Kopřivnice. Poslední gól, který v tomto utkání padl, vyšel z hole Gregora a pečetil vítězství domácích do opuštěné branky. Hvězdou zápasu byl zaslouženě Karel Mrkos, který z 26 střel nezlikvidoval pouze jednu jedinou. Vinohrady tudíž po vítězství 7:1 stále zůstávají v těsném závěsu za vedoucím Litvínovem.

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady - FBC Vikings Kopřivnice 7:1

Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Rossi), 6. Mareš (Králík), 34. Králík (Stuchlík O.), 39. Králík (Mareš), 39. Stuchlík Z. (Svoboda), 51. Mareš (Stuchlík O.), 59. Gregor (Lanc) - 27. Vávra (Soukal). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 69.

Sestava SKV: Mrkos – Lanc (C), Rossi, Raiter, Houra, O. Stuchlík, Kovářík – Stuchlík Z., Svoboda, Dolejš – Mareš, Králík, Smutný – Linhart, Gregor, Mucha, Šach. Trenér: Jan Pazdera.