Vítkovice vyškolily Ladies 16 góly

Po úvodním kole, kde svedly souboj s Pantherkami, vyzvaly Ladies ve druhém kolo soupeře z úplně opačného konce tabulky. Na své půdě hostily mistryně z Vítkovic. A zápas nepřinesl žádné překvapení. Favorit z Moravy nadělil sokolkám 16 gólů a domů odjel maximálně spokojený.

První třetina začala tak, jak se všeobecně předpokládalo. Hráčky Vítkovic získaly balón hned z prvního buly a pustily se do dobývání vinohradské svatyně. Ladies statečně bránily, přesto nedokázaly se svými soupeřkami držet krok. Ty brzo zjistily klíč k vinohradské obraně a začaly sázet jeden gól za druhým. Zejména na středu hřiště zůstávaly vítkovické snajpery podezřele osamocené a připravené ke střele. Částečně proto musela gólmanka Kutnarová lovit balónek ze své branky celkem šestkrát. Z vinohradských akcí stojí za zmínku dva sólo úniky Bartošové, která se ale bohužel ani jednou nedostala k finálnímu zakončení, a klička Tvrzníkové, která se ale také nevešla do branky.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl poněkud poskvrněn faktem, že sokolky se nestihly včas vrátit na hrací plochu, a musely tak začít v početním oslabení. Hosté však této nabízené příležitosti nevyužili. Další minuty už se však nesly ve znamení první třetiny a moravský klub nadále drtil domácí a postupně navyšoval svůj náskok. Sokolky také párkrát zahrozily, zejména první lajna, ve které úřadovaly Honzová, Tvrzníková a Jarešová. Až ke gólu se však nikdy nedopracovaly, a tak po 40 minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 0:10.

V poslední části už hráčky z Rieger arény odešly po fyzické stránce a bylo naprosto zřejmé, že Vítkovice hrají diametrálně odlišný florbal. Uzamkly sokolky na jejich polovině a neustále hrozily ze všech možných pozic. Domácí se dostaly do útoku jen opravdu zřídka, ovšem některé akce, namátkou samostatný únik Dobisíkové či Honzové, silně smrděly gólem. Moravanky se tím však nenechaly vykolejit a nakonec uzavřely svůj gólový účet na šestnácti vstřelených brankách.

Vítkovice tedy opět předvedly, že jsou tím týmem, který bude aspirovat na slavné vítězství při superfinále, a sokolky alespoň získaly cenné zkušenosti do dalších kol. Příští ostrý souboj je totiž čeká již tuto středu ve svátek s Elite, kde se určitě budou chtít poprat o body.

Tento zápas byl také velmi specifický pro jednu významnou florbalovou osobnost a to pro domácí Zuzanu Macurovou, která dnes odehrála svůj 307. zápas v ženské extralize, čímž překonala veškeré rekordy v této oblasti! Gratulace!

TJ SKV - 1. SC Vítkovice 0:16 (0:6, 0:4, 0:6)

Branky a nahrávky: 7. Ďuríková (Kiecková), 9. Ferenčíková (Niemcová), 12. Kiecková (Ďuríková), 13. M. Šponiarová, 16. Halfarová (Ferenčíková), 20. Klapitová (K. Kociánová), 27. M. Šponiarová (K. Kociánová), 34. Pantělejevová (Ferenčíková), 34. Mandátová (Enenkelová), 36. Halfarová (Pantělejevová), 44. Z. Šponiarová (Ferenčíková), 48. Kiecková, 50. Klapitová (Niemcová), 56. Enenkelová (Z. Šponiarová), 59. Enenkelová (Pantělejevová), 60. Ďuríková (M. Šponiarová). Rozhodčí: Varga, Bališ. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 32.

Sestava SKV: A. Kutnarová (21. Vyrobíková) - Čermáková, Lingová, Trunečková, Sladkovská, Macurová, F. Kutnarová - Honzová (C), Tvrzníková, Jarešová - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Bartůňková, Šádková, Zelníčková - Reichová. Trenér: Boleslav Kytka.