Vstup do baráže levou nohou

Sobotní barážový zápas nedopadl pro SKV dobře. Po prohře s kladenskými Kanonýry 4:6 na domácí půdě musí o víkendu dotahovat sérii.

Šťastnější po druhém kole play down a smutnější po finále první ligy. To jsou dva týmy, které proti sobě hrají o poslední místo v Tipsport Superlize. Mezi smetánku mají lépe nakročeno kladenští Kanonýři. Vinohrady totiž za obhajobou své superligové příslušnosti vykročily levou nohou a první domácí zápas prohrály.

Skóre utkání a celé série otevřel střelou z první Dušan Přívara, který využil nepozornosti domácí obrany a se svými spoluhráči bleskurychle rozehrál nařízenou standardní situaci. Na odpověď se nenechalo dlouho čekat, jelikož Králík po rozehrávce z rohu dokázal téměř z nulového úhlu přesně trefit vzdálenější růžek branky. Následovalo několik šancí SKV, které ale vždy pohořely na výborně chytajícím Cmíralovi. Ke slovu se tak opět přihlásili hosté a dvěma brankami před první přestávkou odskočili do vedení 1:3.

Náskok navýšil o další branku hned v úvodu prostředního dějství Klápa. Další branka přišla až téměř v polovině utkání, kdy přečíslení dokázal využít Bína. Pak ale opět úřadovali pouze hosté, kteří dokázali vstřelit další dva góly. Tím posledním – šestým dokonce donutili Weissgärbera přenechat svoje místo v brance Mrkosovi. Skóre 2:6 v neprospěch domácích tak vydrželo až do konce druhé třetiny.

Výměna brankáře domácí asi nakopla k přepnutí do vyšších otáček. Bohužel pro SKV to bylo poněkud pozdě. Na 3:6 snižoval po necelých pěti minutách hry Linhart, to ale bylo na opravdu dlouhou dobu vše. Všechny další střelecké pokusy vyhořely na kladenské zdi v brance, Tomáši Cmíralovi. Kosmetická úprava skóre přišla z hole Gregora, který dokázal využít jedinou přesilovou hru v tomto utkání.

Série je, oproti prvním dvěma kolům play down, hraná pouze na tři vítězné zápasy a tento víkend se přesouvá na půdu Kladna.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Kanonýři Kladno 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Králík (Linhart), 29. Bína (Stuchlík Z.), 45. Linhart (Skřivánek), 57. Gregor (Linhart) - 5. Přívara (Nushart), 15. Prošek (Holčák), 16. Richtr O. (Gruber), 21. Klápa (Nushart), 34. Slivka, 36. Holčák. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 240.

Sestava SKV: Weissgärber (36. Mrkos) – Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Rossi, Zezulka, Záň D., - Stuchlík Z., Bína (C), Gregor, Linhart, Králík, Kareš, Zavadil, Renčín, Skřivánek, Raiter M., Záň J, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.