2319_Kuzel_radost_SKV_Black_Angels.JPG

Výborně! Sokolové porazili Black Angels 7:4 a nadále drží desátou pozici!

Takhle se bojuje o osmifinále play off! Vinohradští doma po srdnatém výkonu zdolali Black Angels 7:4. Hattrickem se na tom podílel Ivan Pergler. Sokolové tak mají kolo před koncem základní části náskok čtyř bodů na jedenáctou Českou Lípu. Ta má ovšem jeden zápas k dobru. Následující týden tedy rozhodne.

Utkání se ovšem zprvu nevyvíjelo pro domácí dobře. Po nepřehledné situaci před vinohradskou brankou se prosadil Vladimír Bačinský. To byl jediný gól, který diváci viděli v první části. Pak se sokolové zlepšili a ve druhé třetině přišel obrat. Ve 23. minutě Radek Kužel vyvezl míček na útočnou polovinu a pak nekompromisní ránou srovnal na 1:1. O pár minut později se opět zaskvěli bratři Gärtnerové. Tomáš šikovnou zadovkou přenechal míček Danielovi a ten bekhendovým pokusem jednoruč zaskočil brankáře Körbera.

A bylo pro žlutočerné barvy ještě veseleji! Ve 32. minutě si Ivan Pergler narazil míček s Ondřejem Plíhalem a jeho skvělé zakončení přineslo vedení 3:1. Obrat SKV pak sice přibrzdil svým zásahem hostující Šťourač, Vinohradšti si ovšem znovu vzali slovo. A podruhé to byl Pergler, který tentokrát těžil z výborného průniku Lukáše Trojáčka. Po dvou třetinách Vinohrady vedly 4:2 a mířily za třemi důležitými body.

Hosté posléze dokázali duel ještě zdramatizovat. Akce Jakubů Renčína a Bočka skončila gólem do prázdné branky. A v 52. minutě Radek Hanák vymetl šibenici, v tu chvíli bylo srovnáno. SKV ale tyto zásahy nepoložily. Naopak. Bratři Gärtnerové zase jednou předvedli svou florbalovou genialitu, Daniel zpoza branky žabkou oslovil Tomáše a Vinohrady šly zpátky do vedení. Vítězství pak zpečetili Vojtěch Klápa, který úspěšně zamířil po přihrávce Jiřího Procházky, a Ivan Pergler, jenž zkompletoval hattrick trefou do odkryté sítě.

„V týdnu jsme si říkali, že nutně potřebujeme vyhrát za tři body, aby se na to kluci nastavili. A to se podařilo! Připravovali jsme se speciálně, proběhla i videoanalýza. Ze začátku jsem byl trochu nervózní a hráči asi taky, protože jsme stříleli mimo branku. Nakonec se to zvládlo a já jsem na kluky pyšný,“ zhodnotil důležitý zápas trenér Jan Kapucián. V posledním kole zavítají sokolové do Plzně, kde se ve výjezdním utkání střetnou s prvním Tatranem. K jistotě postupu do play off SKV stačí, když jedenáctá Česká Lípa nezíská z posledních dvou zápasů více jak čtyři body.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Kužel (Ji. Procházka), 27. D. Gärtner (T. Gärtner), 32. Pergler (Plíhal), 39. Pergler (Trojáček), 52. T. Gärtner (D. Gärtner), 56. V. Klápa (Ji. Procházka), 58. Pergler (O. Stuchlík) – 2. Bačinský (Fryš), 36. Šťourač, 51. Renčín (J. Boček), 52. R. Hanák (Fryš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:0. Diváci: 161.

Sestava SKV: Křepelka - O. Stuchlík, Jiří Procházka, Trojáček, Jan Procházka, Čuda, Hartman (C), Kellermann - Pergler, Kužel, Plíhal - Horák, T. Gärtner, D. Gärtner - Švejda, Máca, Klápa - Pinkas, Gregor. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.