Vydařená sokolská neděle

V neděli 20. září začala sezona také rezervním týmům žen, které se představily na domácím hřišti.

Céčko je ve 3. lize již ostříleným účastníkem, do cesty mu byl postaven nově sestavený tým FBC Texas a staré známé céčko Bohemians. Bičizz jako nováček soutěže měly podstoupit sestrovražedné souboje se Sokolkami z Kobylis a Nového Strašecí. Nakombinovaný tým z hráček B a C zažil během letního Czech Open historický postup do vyřazovacích bojů, kdy jim stopku v osmifinále vystavilo až extraligové Elite (inu, rozdíl tří lig byl přece jen znát, ale ani tak to nebyl debakl). To i nálada v obou družstvech je jistým potenciálem, který, věříme, povede k vydařené sezóně.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY C vs. FBC TEXAS SHERIFFS 4:3

Ostřílené matadorky z C týmu měly tu čest zahájit novou sezónu, los jim přiřknul nováčka pocházejícího z dalekých barrandovských krajin – FBC Texas. Úvodního slova se ve čtvrté minutě v přesilové hře ujala Lucka Kuchařová, která si nominaci na ranní zápas vydupala v pátek večer. Že to nebyla vůbec špatný tah, se posléze mělo ukázat. Texas stihnul ještě před koncem první části srovnat skóre. I druhou třetinu otevíralo gólem opět SKV, a opět Luckou Kuchařovou! Texas však srovnal, přetahovaná pokračovala – divákovo oko plesalo, dech se tajil, krevní tlak stoupal – za asistence Kuchařové se v 8. minutě prosadila její jmenovkyně Lucka Císařovská. Texas ovšem srovnal. Do třetí periody vstupovalo céčko s pětadvacetivteřinovou početní výhodou, po dvaceti sekundách opět netradičně sokolsky proměněné… Ale tradičně Luckou Kuchařovou. Po zbytek třetiny se nejen slečny ve žlutém na hřišti, ale i ty mimo mantinely, o hubené vítězství strachovaly, ale se štěstím a nesmírným nasazením céčko první tři body uhájilo a mohlo slavit.

Branky SKV: 4. Kuchařová (Filková), 16. Kuchařová (Maamriová), 20. Císařovská (Kuchařová), 25. Kuchařová (Valášková).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. VIKINGS TJ SOKOL KOBYLISY 13:0

Bodový příděl chtěly napodobit i Bičizz. Nicméně v cestě jim stál soupeř, dobře poznaný již během Czech Open, kdy byl mocně udolán během bikgram florbalu 2:1 na nájezdy. Ne, že by ho byly holky podcenily, ale první třetina nesvědčila úplně tak o jejich převaze. Pro Sokol opět netradičně proměnily přesilovku Anička Javorská s Monikou Petřekovou již ve třetí minutě, ale do přestávky se již stav neměnil. Během pauzy se však s týmem něco stalo, protože druhá perioda byla již one-team show: Monika Petřeková se blýskla hattrickem, Hanka Vejborná svou obligátní piruetkou, Lenka Hrdinová tím, že se vůbec trefila, Terka Sahánková bezvadným únikem zakončeným ještě bezvadnějším gólem. 8:0 po dvou třetinách a na Bičizz bylo vidět, že se baví. Cílem se stalo udržet čisté konto Ančete Kutnarovic, což se ale ona sama pokusila v poslední části bojkotovat. Marně. Naopak se ještě mezi střelce zapsaly opět Hanka, Monika a Anička, pak už střeleckou smůlu krásným bekendem prolomila Bára Vavřinová a do branky soupeře poslala rovnou fíky dva. Konečně skóre 13:0 pro Bičizz, další sokolské tabu prolomeno (teď už mi to ale tak zábavné nepřijde, když musím vypsat statistiku gólů).

Branky SKV: 3. Javorská (Petřeková), 15. Petřeková (Kolafová), 16. Petřeková (Javorská), 19. Vejborná (Sahánková), 22. Hrdinová (Javorská), 22. Sahánková, 23. Petřeková (Vavřinová), 24. Sahánková (Trunečková), 27. Vejborná, 27. Petřeková (Javorská), 26. Vavřinová (Javorská), 34. Javorská (Hrdinová), 36. Vavřinová (Javorská).

FBŠ BOHEMIANS C vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY C 5:1

Lucka Kuchařová byla po ranním zápase za trest posazena do autobusu směr Jičín, aby se mohly prosazovat i další hráčky. Ale ty se asi trochu bály projevovat a držely mužského hesla „hlavně neukazuj, že něco umíš, nebo to po tobě budou chtít potom už pořád“. Proti pěti statečným v zeleném se nedokázaly prosadit až do závěru zápasu, kdy se na podesáté, kdy brána přímo zívala, konečně trefila Dáda Valášková za premiérové asistence nové posily z plzeňského kraje Lenky Schröpferové. Horkotěžko poskládaná bohemácká pětka ale už předtím vsítila gólů pět, takže body bral soupeř sokolek.

Branka SKV: 36. Valášková (Schröpferová).

TJ SOKOL NOVÉ STRAŠECÍ vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 2:4

Spolu s Luckou, aby se nebála, byla do Jičína odeslána i Bára, takže se obrana stáhla na tři bečky, do útoku byla z obrany vyslána Káča Trunečková (což je skoro jako vzdálenost z Německa do Prahy). Proti sestrám ze Sokola, vlastně spíš mladším sestřičkám, které vynikají rychlostí a dravostí, se Bičizz úvod zápasu příliš nevyvedl. Po první třetině prohrávaly 0:1. V uplynulých sezonách byly první třetiny ty nejlepší ze zápasu, ve druhých přicházel útlum a ve třetích se tým snažil dohnat napáchané průšvihy. To ale bývalo! I během této první přestávky se s týmem něco stalo a během další části bylo již skóre ve prospěch žlutého Sokola. Nejprve po uklidnění hry vsítila od pravého mantinelu Ani Javorská, pak gólmanku soupeře propálila Terka Sahánková a za minutu skórovala Monika Petřeková. Na soupeři bylo vidět jisté rozladění a mírná hysterie, která se v závěrečné třetině měnila v drsnější hru. Premiérovou branku si nicméně připsala Terka Císlerová, která florbal hraje šest tréninků a vůbec to nebyl žádný náhoďák. Gól Strašecího v poslední minutě byl pro Bičizz již pouze kosmetickou úpravou výsledku.

Branky SKV: 17. Javorská (Hrdinová), 19. Sahánková (Petřeková), 20. Petřeková (Javorská), 35. Císlerová (Kutnarová).