Vydřená výhra v Chomutově! Boys otočili nepříznivě se vyvíjející duel

Už ve čtvrté minutě prohrávali Vinohradští 0:2. Z nepovedeného úvodu se však dokázali oklepat a nakonec vezou ze severozápadu Čech cenné tři body po výhře 6:5. Sokol i po devátém kole zůstane v čele 1. ligy!

Boys vůbec nezachytili úvod střetnutí. V první minutě inkasovali poprvé a o tři minuty později už prohrávali o dva góly. Naštěstí se včas probudili a ještě do konce prvního dějství dokázali vyrovnat. Nejprve se prosadil Ondřej Rychetník a vyrovnání zařídil pohotovým střeleckým pokusem na zadní tyč Martin Skřivánek.

Ve druhé části už tahali za kratší konec domácí. Poprvé poslal SKV do vedení Jakub Pecha. Chomutov poté sice dokázal srovnat na 3:3, ovšem na druhé straně pak následovala velmi vydařená dvouminutová pasáž. Postupně se prosadili Blažej, podruhé Skřivánek a druhou trefu přidal rovněž Pecha. Vinohradští rázem vedli 6:3.

Domácí ještě duel zdramatizovali a dostali se na dostřel, ale sokolové už tři body nepustili. „Zápas se nám nepovedl, ale o to víc jsme ho oddřeli. Zachránila nás druhá třetina,“ zhodnotil utkání trenér Miroslav Purkrábek. Vinohrady jsou se ziskem 23 bodů na první příčce 1. ligy, tři body ztrácí druhý MVIL Ostrava, který má jeden zápas k dobru.

Florbal Chomutov - TJ SKV 5:6 (2:2, 2:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Štěrba, 4. Jäschke (Štěrba), 31. Pastor (Fokt), 39. Linc (Pastor), 43. Linc (Šarša) - 7. Rychetník (Hartman), 19. Skřivánek (Hartman), 27. Pecha (Šneberger), 32. Blažej (Pecha), 33. Skřivánek (D. Záň), 34. Pecha (Šneberger). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 165.

Sestava SKV: Černý - Otta, Lanc, Blažej, Jelínek, Rychetník, D. Záň - Hájek, O. Stuchlík, Hanák - Pecha, Kapucián, Šneberger - Hartman, Skřivánek, J. Záň. Trenéři: Michal Pazdera a Miroslav Purkrábek.