Výhra 6:1 nad nováčkem a první místo v tabulce!

Boys zvládli duel s Petrovicemi a připsali si do tabulky tři body. To je posunulo před dosud první Litvínov. Výhru nad nováčkem řídil třemi body Petr Hartman. Výborný výkon v brance předvedl Martin Dejmal, který si připsal 26 úspěšných zákroků.

Úvod se Vinohradským moc nevydařil a domácí obránci pustili soupeře do několika nebezpečných příležitostí. Petrovice ovšem žádnou vážnější šanci neproměnily nebo ztroskotaly na domácím gólmanovi Dejmalovi.

Góly začaly v utkání padat až ve druhém dějství. Ve 27. minutě otevřel skóre Kapucián. O tři minuty později se Hartman rozběhl s míčkem a technickou střelou překonal hostujícího brankáře.

Silnou pasáž ze strany domácích potvrdil svým premiérovým gólem v mužském áčku Vojtěch Máca a dal na 3:0. Soupeř i ve zbytku utkání zlobil, ale Vinohrady už dokázaly dovést zápas ke třem bodům.

Vedení SKV ještě navýšili podruhé Hartman, Skřivánek a Pecha. Petrovice se dočkaly jediného gólu ve 48. minutě. Sokolové tedy utkání ovládli 6:1, přestože střelecky byl aktivnější soupeř.

„Kvalitní soupeř, který nám střelecky zatopil, naštěstí Martin zachytal. Byl to oddřený zápas,“ zhodnotil utkání trenér Miroslav Purkrábek a neopomněl pochválit brankáře Vinohrad Martina Dejmala.

Vinohrady už příští týden čeká veledůležitý souboj s druhým Litvínovem, který na SKV ztrácí dva body, ovšem má jeden zápas k dobru. Duel se odehraje v sobotu od 19 hodin v Rieger aréně.

TJ SKV - Z.F.K. Petrovice 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 27. Kapucián (Jelínek), 30. Hartman (Skřivánek), 34. Máca (Rychetník), 45. Hartman (J. Záň), 56. Skřivánek (Hartman), 56. Pecha (Kapucián) - 48. Jakubec (Janík). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:0. Diváci: 75.

Sestava SKV: Dejmal - Vlček, O. Stuchlík (C), Jelínek, Otta, Š. Raiter, Rychetník - Hájek, Hanák, Blažej - Pecha, Kapucián, Šneberger - J. Záň, Skřivánek, Hartman - Máca. Trenér: Michal Pazdera.