SKVVítkovice
7:6 po prodl.(3:3,1:1,2:2)
so 21. 9. 2024 17:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Livesport Superliga, 2. kolo

Výhra nad Vítkovicemi! Vystřelil ji v prodloužení Hájek

Sokolové zaskočili v zápase 2. kola Livesport Superligy favorizované Vítkovice a po triumfu 7:6 v prodloužení berou první dva body do tabulky. A mohlo být ještě veseleji, soupeř totiž srovnal až v poslední minutě, Vinohrad tak byly blízko výhře v základní hrací době. Třemi kanadskými body včetně rozhodující trefy zazářil Pavel Hájek, dva góly vsítil Antonín Pražák.

Vinohradští brzo v zápase prohrávali o dvě branky, v první minutě se prosadil David Slončík a v páté minutě navýšil vedení hostů Marek Bräuer. V sedmé minutě se poprvé prosadili také domácí. Z dálky natáhl kapitán Jan Procházka a míček dolétl pod horní tyčku. O chvíli později Vítkovičtí vystihli vinohradskou kombinaci a chybu potrestal svým druhým zásahem Slončík.

Přesto se SKV nevzdalo a do konce úvodní části srovnalo. Jiří Procházka vyslal zadovku na Daniela Gärtner, ten si výborně povyběhl s míčkem a vystřelil. Jeho pokus ještě brankář Jasiok vyrazil, ale na dorážku Jana Karáska byl krátký. V 18. minutě sokolové vyrovnali. Pavel Hájek sklepl míček na Antonína Pražáka, agilní obránce využil dálnice až do branky a suverénně skóroval.

Ve 31. minutě šli domácí poprvé do vedení. Jiří Procházka skvěle uvolnil nabíhající Daniela Gärtnera, který tváří v tvář Jasiokovi uspěl. Hosté srovnali v přesilovce. Z prostředka hřiště se prosadil Matyáš Šindler. Gólová přestřelka pokračovala. Ve 46. minutě předvedl akci zápasu Antonín Pražák. Namlsán prvním gólem proběhl mezi třemi napadajícími hráči a míček přišpendlil do horního růžku branky.

O pár desítek vteřin později Vítkovičtí dali na 5:5 zásluhou Lukáše Fukaly, který si včas naběhl do velkého brankovišti. Ještě jednou šli domácí florbalisté v základní hrací době do vedení. Štěpán Švejda natáhl z dálky a jeho střela skončila až za brankovou čárou. SKV bylo blízko vítězství, dvě minuty před koncem měl stvrzení triumfu na čepeli Pavel Hájek, ale prázdnou branku minul o pár centimetrů.

A tak přišel trest. Střelu Lukáše Fukaly si do vlastní sítě smolně srazil Lukáš Trojáček. SKV ještě dostalo 12 vteřin před koncem možnost rozhodnout v přesilovce a Daniel Gärtner toho málem využil, ale Vítkovice závěrečný tlak domácích přečkaly a šlo se do prodloužení. V něm Vinohrady pokračovaly v početní převaze a přesilovku čtyři na tři využil v čase 61:45 jeden z hrdinů utkání Pavel Hájek.

„Abych řekl pravdu, tak s výkonem během zápasu jsem zas tak spokojený nebyl. Nelíbilo se mi to tempo a kontrola balonku. Na druhou stranu mohu říct, že jsme ve většině utkání měli navrch, že jsme si nevytvořili větší vedení nebo nevyhráli v základní hrací době, je dáno tím, kolik šancí jsme neproměnili. Ale samozřejmě i Vítkovice mohly proměnit více šancí, takže na to se vymlouvat nechci,“ řekl na úvod svého hodnocení trenér SKV Miroslav Purkrábek.

Jak moc velká vzpruha pro hráče je zisk bodů proti favorizovaným Vítkovicím? „Obrovská. V šatně to bylo hodně slyšet. Je pro nás dobré zjištění, že když nějaký tým z vršku tabulky nepodá dobrý výkon, tak u nás budou ztrácet body. Nejsme tým, který by jim to nechal zadarmo,“ dodal Purkrábek.

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:6 (3:3, 1:1, 2:2 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 7. Ja. Procházka (Hájek), 11. Karásek (D. Gärtner), 18. Pražák (Hájek), 31. D. Gärtner (Ji. Procházka), 46. Pražák, 49. Švejda (Trojáček), 62. Hájek (Pergler) – 1. Slončík, 5. Bräuer (Pažák), 10. Slončík (A. Šmíd), 39. Šindler (A. Šmíd), 48. Fukala (Palčinský), 60. Fukala (A. Šmíd). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 102.

Sestava SKV: Křepelka - Trojáček, Bačinský, Jiří Procházka, Doleček, Pražák, Jan Procházka (C) - Pergler, Pužman, Plíhal - Švejda, D. Gärtner, Karásek - Horák, Bína, Hájek. Trenér: Purkrábek.