Výhra oslavy neozdobila. Boys prohráli se Startem v prodloužení

Dlouho se derby s pražským Startem vyvíjelo pro Vinohrady dobře, jenže pak soupeř stáhl dvoubrankové manko a v prodloužení zásluhou Stejskala rozhodl o osudu utkání. Zápas spojený s oslavami 20. výročí od založení klubu sledovalo v Rieger aréně 315 diváků!

Sokolové do utkání vstoupili velmi natěšení a ve čtvrté minutě je poslal do vedení Hartman. O chvíli později sice na druhé straně srovnal stav Fenik, jenže pak si vzali slovo opět domácí. Volek obdržel za tvrdý hit na Skřivánka pět minut a Vinohradští dokázali dlouhou přesilovku dokonale využít.

Nejprve se po pěkné Rychetníkově přihrávce podruhé v duelu prosadil Hartman a početní výhodu poté zužitkoval také Štěpán Raiter, kterého ke skórování vybídl Linhart. Sokolové byli i díky dlouhé přesilovce v první části střelecky aktivnější, častěji drželi míček, ale nakonec do šaten odcházeli pouze s jednogólovým náskokem. Za hosty se totiž ze standardky prosadil Schuller.

A za nedlouho bylo srovnáno, Křivancova střela prosvištěla až za záda brankáře Buchty. Pak se sokolové nadechli k náporu. Ve 24. minutě Hartman zpoza branky oslovil Skřivánka a ten opět poslal Sokol do vedení. Ve 32. minutě bylo v hale ještě veseleji. Rychetník natáhl z dálky a Vinohradští vedli 5:3.

Hostující tým dostal do hry kontaktní gól Chudiny, který padl ještě ve druhém dějství. A když už to vypadalo, že si SKV hubený náskok udrží, udeřil necelé tři minuty před koncem bývalý hráč Vinohrad Rossi. Prodloužení načali lépe domácí a nastřelili břevno. Následoval přesun na opačnou stranu hřiště a kapitán Startu Stejskal po individuální akci rozhodl o osudu utkání. Start zvítězil 6:5 v prodloužení.

„Ačkoliv jsme většinu času vedli, zápas jsme neměli ani zdaleka pod kontrolou, tak jak bychom chtěli. Soupeř byl lepší v zakončení, a to nás nakonec dostalo až do prodloužení,“ zhodnotil zápas Miroslav Purkrábek, asistent trenéra SKV. Vinohrady za týden čeká duel v Pelhřimově.

TJ SKV - Start98 Praha-Kunratice 5:6 (3:2, 2:2, 0:1 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 4. Hartman (Š. Raiter), 8. Hartman (Rychetník), 12. Š. Raiter (Linhart), 24. Skřivánek (Hartman), 32. Rychetník (Skřivánek) - 7. Fenik (Stejskal), 18. Schuller (Fenik), 22. Křivanec (Rossi), 37. Chudina (Stejskal), 58. Rossi (Běloch), 62. Stejskal (Rossi). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 1:0, navíc Volek (Start) 5 min. Využití: . Diváci: 315.

Sestava SKV: Buchta - Š. Raiter, Rychetník, Jelínek, Suchý, O. Stuchlík (C), D. Záň - Skřivánek, J. Záň, Hartman - Pecha, Zezulka, Lanc - Beran, Linhart, Hanák - Dolejš, Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.