Výpadek ve třetí třetině stál SKV výsledek

Dvě třetiny byly Vinohrady v derby proti Chodovu svému soupeři na dostřel. Koncentrovaný výkon ale nedokázali držet celých 60 minut a podlehli chodovským 4:9.

Účet pražského derby se otevřel velmi brzy. Již v první minutě rozehrávku domácích po mantinelu zachytil Ondrušek, který na středu našel osamoceného Mikeše a ten se nemýlil. Vinohrady se však nechtěly nechat zahanbit a ihned se pustily do dobývání branky soupeře. Během dvaceti sekund mohl srovnat Králík, později i Bína, Barák v brance byl ale zatím vždy připraven. Ve čtvrté minutě se přihlásili o slovo opět hráči Chodova, konkrétně v pohodě hrající Dóža – ten zpoza branky našel Pražáka, který střelou nad nohu nedal Mrkosovi šanci. Z dvoubrankového vedení se Chodov neradoval dlouho, po 16 vteřinách snížil tečovanou střelou Bína. O minutu později však modro bílí opět odskočili do vedení zásluhou Dóži, který nepohrdl prázdnou brankou od Strachoty. První třetina byla plná i dalších šancí, proti pokusům Bíny, Rossiho i Dolejše však stál připravený Barák. Hosté měli možnost navýšit svůj náskok v podobě přesilové hry, tu však i přes četnou střelbu neproměnili. V sedmnácté minutě musel Barák kvůli bolesti zad opustit hostující branku a do svatyně soupeřů se postavil Petr Šrámek, který již nějaký ten pátek v extraligovém zápase nechytal. To mu ale vůbec nebránilo v tom, aby až do konce třetiny podržel svůj tým. Chodov tak do prostřední třetiny vstupoval s dvoubrankovým náskokem.

Nechybělo málo a úvod druhého dějství vypadal stejně jako ten první – domácí zvolili poněkud okatou přihrávku, kterou zachytil Mikeš, potrestat SKV gólem tentokrát nedokázal. O několik minut a akcí později předvedli vinohradští velmi pohledný přechod do útoku, po kterém s rozmyslem zakončoval Zbyněk Stuchlík. Srovnat mohl zanedlouho Králík, nahrávka od Matěje Raitera však skončila u dobíhajícího Flouska. Další šanci na vyrovnání promrhal Svoboda v samostatném úniku, při kterém ho tváří v tvář vychytal Šrámek. Následoval gól „jen aby se neřeklo – víko“ od Dóži, který zvýšil na 4:2 pro hosty. Přesilovou hru si zanedlouho vyzkoušelo i SKV. Těm se na rozdíl od soupeřů povedlo početní výhodu využít díky Renčínovi a o dvě minuty později tentýž muž mohl srovnat při samostatném nájezdu. Šrámek už už ležel, vinohradský útočník ale trefil břevno. Následná přesilovka se domácím nepovedla tak dobře jako ta první a sám vyloučený Schubert po návratu z trestné připravil (ten večer již třetí) gól pro Dóžu. Aby těch početních výhod nebylo málo, do konce druhé třetiny mohli diváci vidět ještě dvě. Bohužel pro SKV byly obě na domácí straně. Nejprve si šel odpočinout Matěj Raiter za nedovolený zákrok na Mikeše. Tato přesilovka se ale vůbec ale vůbec Chodovu nepovedla a tak se Zbyněk Stuchlík rozhodl uzmout soupeři míček a posunout na Bínu, který se dokázal prosadit i v oslabení. Již zmíněné druhé vyloučení si musel odsedět Jakub Záň čtyři vteřiny před koncem periody.

Rozdělenou přesilovku se Chodovu povedlo proměnit a opět odskočit do dvougólového vedení. Ve čtyřicáté osmé minutě padly hned dva góly do branky domácích a dá se říct, že zde se lámal zápas. Mrkose v brance vystřídal Weissgärber a domácí trenér sáhl po oddechovém čase. Následná hra však kýžený gól nepřinesla, ačkoliv mělo SKV nemálo šancí. Šrámek v brance úspěšně čelil hned dvanácti střeleckým pokusům Vinohrad a soupeř tak nadále držel pohodlné vedení 8:4. Do konce zápasu se ještě počtvrté prosadil Mikeš, který zakončoval přesilovkový ťukec Chodova a upravil tak na konečných 9:4 pro tým z Jižního Města.

TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ JM FAT PIPE Chodov 4:9 (1:3, 3:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 4. Bína (Renčín), 25. Stuchlík Z. (Gregor), 33. Renčín (Stuchlík Z.), 39. Bína (Stuchlík Z.) - 1. Mikeš (Ondrušek), 4. Pražák (Dóža), 5. Dóža (Strachota), 30. Dóža (Jastřembský), 37. Dóža (Schubert), 42. Mikeš (Strachota), 48. Mikeš (Ondrušek), 48. Pražák (Dóža), 59. Mikeš (Ondrušek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 120.

Sestava SKV: Mrkos (od 48. Weissgärber) – Rossi, Nigrin, Raiter Š., Stuchlík O., Záň, Houra – Gregor, Svoboda (C), Stuchlík Z., Bína, Renčín, Dolejš, Králík, Mareš, Raiter M., Beran.