Vyrovnaná série se přesouvá z Pardubic na Vinohrady

Pro své fanoušky si mužstva Vinohrad a Pardubic připravili nervy drásající utkání. Obě víkendová utkání skončila jednobrankovým rozdílem. V sobotu se radovali domácí, v neděli hosté.

Sobotní večer byl ve znamení prvního vzájemného měření sil Vinohrad s Pardubicemi. Vstup do utkání se povedl lépe Východočechům, již po 26 vteřinách rozvlnil síťku za Weissgärberem Ďopan. SKV bylo rychlým nástupem domácích vcelku zaskočeno a na míček si pořádně sáhli až ve čtvrté minutě. Pardubice byly nadále aktivnější, a více ohrožovaly hostující branku. V desáté minutě měli domácí navíc početní výhodu, kterou dokázali zásluhou Zozuláka využít během půl minuty. Vinohrady tato obdržená branka ale probudila a pustily se do dobývání Levínského branky. Zajímavou akci plnou přihrávek nepřesně zakončoval Raiter a o chvíli později míček za brankovou čáru neusměrnil Renčín. V závěru třetiny byl ve velké šanci domácí Bahník, na jeho pokus byl ovšem Weissgärber připraven.

Během dvou minut prostřední periody domácí přidali další branku a SKV už muselo dotahovat třígólový náskok. Jako první úspěšný střelec Vinohrad byl Bína, který osamocen před brankou jen doklepl za brankářova záda nabídku od Zbyňka Stuchlíka. Vinohrady se stále častěji dostávaly do útoku, narazily však vždy na připraveného Levínského. Ve 32. minutě dostaly Pardubice druhou přesilovou hru, kterou po zmatku před brankou SKV opět využily. O několik minut později ubyl na hřišti jeden hráč na obou stranách. Hra 4 na 4 sice více vyhovovala Vinohradům, změny skóre ale nedocílil ani jeden tým. Přesilová hra SKV v závěru třetiny zůstala bohužel nevyužita.

Hru 4 na 4 jsme mohli vidět ještě jednou, ale opět se ani jeden z týmů neprosadil. Po návratu obou provinilců se na trestnou lavici uchýlil pardubický Šťastný a Vinohrady měly další přesilovku. Ta se jim ale opět vůbec nepovedla a skóre zůstalo neměnné – 4:1 pro Pardubice. Bezmála osm minut před koncem SKV trestuhodně nevyužilo ani třetí přesilovku a už to s nimi vypadalo bledě. Po této nevydařené početní výhodě si trenér Pazdera vyžádal oddechový čas a sáhl po power play.  Co se nepovedlo ve třech předchozích, povedlo se nyní. Dvě minuty před koncem snižoval z dorážky Renčín a Vinohrady pokračovaly ve hře v 6 lidech. Na jednobrankový rozdíl ještě stihl upravit opět Renčín, vyrovnávajícího gólu se ale fanoušci SKV už nedočkali. První utkání play down SKV prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem.

Sokol PPAS Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Ďopan (Burian), 10. Zozulák (Ďopan), 22. Dlesk (Oubrecht), 32. Krajcigr (Burian) - 24. Bína (Stuchlík Z.), 59. Renčín (Bína), 60. Renčín (Svoboda). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 206.

Jestliže bylo sobotní utkání na góly skoupé, v neděli se s nimi roztrhl pytel. Přetahovaná začala ve čtvrté minutě, kdy se poprvé v sérii prosadil Dolejš. Vedení ale SKV nevydrželo dlouho a po půl minutě srovnával z trestného střílení Zozulák. Za delší konec provazu poté na chvíli tahali domácí díky trefě Chmelaře, ale za pár okamžiků srovnával po Zezulkově nabídce Matěj Raiter. Aby toho v této třetině nebylo málo, přidali střelci hned dva góly na obou stranách. Za Vinohrady dvakrát skóroval Dolejš, oficiální statistiky však přisuzují jeho druhý gól spoluhráči Rossimu. Pardubice držely krok díky trefám Bahníka a Dleska.

Druhé dějství se už poněkud uklidnilo, aspoň co se týče lovení míčků z branek. SKV úspěšně čelilo oslabení, při kterém byli ve velké šanci bratři Stuchlíkové, Levínský byl však proti jejich skórování. Po početní nevýhodě rozhodčí nabídli vinohradským přesilovou hru, kterou po deseti vteřinách proměnil Bína. Na góly to v této třetině bylo všechno a s jednobrankovým náskokem bylo o něco spokojenější SKV.

Utkání nevhodné pro kardiaky mělo před sebou ještě dvacet minut základní hrací doby. Pardubice kupily chyby v rozehrávce, vinohradským se je však nedařilo trestat. V čase 42:33 byl účet utkání opět srovnán zásluhou Teichmana. Zpět do vedení poslal svůj tým po několika vteřinách mladík Renčín. Weissgärber dál neohroženě čelil útokům domácích sniperů a držel tak hubený náskok svého týmu. Ještě jednou přeci jen musel tahat míček ze sítě po přesilovkové kombinaci Pardubic, na jejímž konci stál Teichman. Pět minut před koncem dostaly Vinohrady možnost utkání rozhodnout díky přesilové hře, tu ale bohužel nevyužily. Ke konci se základní hrací doby jen dohrávalo a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V Pardubicích se schýlilo k prodloužení.

Prodloužení však netrvalo vůbec dlouho. Než se všichni stihli rozkoukat, ukončil utkání Gregor. Pardubice vykouzlily v rozehrávce chybu, kterou vinohradská jednadvacítka chladnokrevně proměnila a svou trefou tak vyrovnala sérii na 1:1.

Vzájemné měření sil Pardubic a Vinohrad pokračuje domácím dvojzápasem již tento víkend v Rieger aréně. Obě utkání začínají v 17:30. Dorazte i Vy podpořit žluté dresy. Držme se!

Sokol PPAS Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7 (4:4, 0:1, 2:1 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 4. Zozulák, 8. Chmelař (Dlesk), 14. Bahník (Chmelař), 18. Dlesk (Bahník), 43. Teichman (Pilný), 51. Teichman (Zozulák) - 4. Dolejš (Nigrin), 12. Raiter M. (Zezulka), 15. Rossi (Svoboda), 20. Dolejš (Svoboda), 33. Bína (Renčín), 43. Renčín (Stuchlík Z.), 62. Gregor. Rozhodčí: Sojka, Sojka. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 158.

Sestava SKV: Weissgärber – Nigrin, Rossi, Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Zezulka, Záň – Gregor, Dolejš, Svoboda (C), Bína, Stuchlík Z., Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Konečný, Beran. Trenér: Jan Pazdera