Vysoká prohra s Pardubicemi

V sokolském derby si připsaly další body Pardubice. Výhrou 7:1 tak perníkáři oslavili dvacetileté výročí svého klubu.

Nezasvěceného diváka mohli Pardubičtí notně překvapit, jelikož k zápasu nastoupili v netradičních retro dresech – bílém tílku a červených šortkách. Co chybělo domácím hráčům z látky na tělech, rozhodně nescházelo v předvedené hře. Do vedení je poslal už ve čtvrté minutě Bahník, který si to nerušeně namířil nejkratší cestou k vinohradské brance a střelou do růžku branky nedal Mrkosovi šanci. Druhý gól přidaly Pardubice po deseti minutách. Ďopanova střela z půlky prošla přes všechny hráče a skončila až za brankovou čárou. Na dostřel dostal SKV Kareš, který o dvě minuty později snižoval na 1:2 z pohledu Vinohrad. Přestože v první třetině Vinohrady svého soupeře statisticky přestřílely, žádný další gól se jim vsítit nepodařilo.

Prostřední část byla v režii Pardubic, o čemž svědčí i poměr střel 10:3 v jejich prospěch. Přesto Mrkos dlouho střelcům odolával. Třetí gól za svá záda pustil až v polovině zápasu, kdy na něj vyzrál Petr, jež úspěšně zakončoval protiútok 2 na 1. Skóre do konce třetiny zvládl ještě navýšit Bartoš střelou od mantinelu. Vinohrady se snažily dobývat Levínského branku, v rozhodující fázi si však přihrály nepřesně, nebo jejich střela mířila mimo tři tyče.

Rychlý vstup domácích do závěrečné periody byl zřejmě klíčový. Během minuty a 46 vteřin dokázaly Pardubice vstřelit hned dvě branky a už jim zbývalo jen si podržet pohodlný náskok 6:1. SKV však neskládalo zbraně a stále bojovalo. Bohužel se jim stále nepodařilo seřídit mířidla a Levínský musel oficiálně zasahovat pouze pětkrát. Vinohradským nepomohla ani hra v šesti, po které sáhli už sedm minut před koncem zápasu. Naopak se do odkryté branky dokázal trefit Teichman, který pečetil na konečných 7:1. SKV následně nevyužilo ani dvě nabídnuté přesilovky v samotném závěru hry. Před pondělním televizním utkáním s Tatranem Střešovice se tedy musí z tohoto nepěkného výsledku co nejrychleji oklepat.

Sokol Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Bahník, 14. Ďopan, 30. Petr (Lisa), 37. Bartoš (Lisa), 41. Teichman (Zozulák), 42. Lisa (Bartoš), 54. Teichman - 16. Kareš (Raiter Š.). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 235.

Sestava SKV: Mrkos - Stuchlík O., Kroupa, Rossi, Raiter Š., Zezulka, Houra - Záň D., Gregor, Stuchlík Z., Bína (C), Králík, Kareš, Raiter M., Baudisch, Hanák, Záň J., Zavadil. Trenér: Martin Hovořák.