Z Kladna se dvěma body

Dvakrát měli sokolové slibné vedení. Poprvé 3:0, podruhé 5:3. Přesto nedokázali zápas na Kladně dovézt do vítězného konce po 60 minutách. A tak rozhodl až v prodloužení Ondřej Stuchlík.

Po úvodních dvaceti minutách vedli Vinohradští 2:0. Nejprve Lanc trefil ze vzduchu přihrávku Kapuciána a na konci první části ještě zvýšil náskok domácích povedenou střelou nad nohu Hanák.

I začátek druhé třetiny hostům vyšel. Ve 25. minutě využil Hartman přesilovku a Vinohrady vedly v tento moment už 3:0! Jenže bohužel na konci prostředního dějství přišel výpadek. Kanonýři během necelých tří minut vstřelili tři branky a srovnali.

Z nepovedeného závěru předchozí části se sokolové poměrně rychle oklepali a opět ostřelovali kladenskou branku. Hartman se protáhl kolem bránícího hráče a našel volného Hanáka, který přidal svou druhou trefu v utkání. A o osm minut později bylo na hostující střídačce ještě veseleji, když se o pátou branku SKV postaral Linhart.

Do konce utkání pak zbývalo ani ne pět minut. Kladenští se nadechli k závěrečnému náporu a vinohradská obrana nakonec neodolala. Nejdříve Holčák a po něm Přívara zajistili remízu po základní hrací době.

Sokolové pak v prodloužení hraném 3 na 3 vyhráli úvodní buly, konkrétně díky Janu Linhartovi, ze střídačky naskočil čtvrtý hráč Dominik Záň a Ondřej Stuchlík bleskově rozhodl o výhře SKV.

„Je nám líto, že si neodvážíme tři body, byly by zasloužené. Naštěstí jsme si přivezli dostatek hráčů a zápas jsme mohli dohrát,“ řekl po zápase asistent trenéra Miroslav Purkrábek. Za týden čeká Vinohrady velký zápas - derby se Startem, které doprovodí oslavy výročí 20 let od založení klubu.

Kanonýři Kladno - TJ SKV 5:6 (0:2, 3:1, 2:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 37. Přívara (Teslík), 38. Mayer (Riebauer), 40. Mayer (Riebauer), 56. Holčák (Riebauer), 59. Přívara (Holčák) - 5. Lanc (Kapucián), 19. Hanák (Š. Raiter), 25. Hartman (O. Stuchlík), 48. Hanák (Hartman), 56. Linhart (Jelínek), 61. O. Stuchlík (Š. Raiter). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 80.

Sestava SKV: Buchta - Š. Raiter, Rychetník, O. Stuchlík (C), D. Záň, Lanc, Jelínek, Suchý - J. Záň, Hartman, Skřivánek - Zezulka, Linhart, Beran - Dolejš, Kapucián, Pecha - Máca, Hanák. Trenér: Michal Pazdera.