Z venkovního dvojzápasu s pěti body!

Z Litvínova dva a ze Svitav tři! Sokolové oslavili o víkendu dvě výhry a z venkovního dvojutkání si tak přivezli dohromady pět bodů ze šesti. K tříbodové výhře však měli Vinohradští nakročeno i v Litvínově, kde ale nakonec přišli o třígólový náskok.

Sokolové vyhlíželi před víkendem dva těžké zápasy na hřištích soupeřů. V sobotu zavítali na hřiště Litvínova. První třetina jim vyšla skvěle. Během tří minut se prosadili Hartman, Zezulka a Beran a SKV bleskově vedlo 3:0. Všechny šance soupeře zlikvidoval jistý Dejmal.

Jenže druhá část Vinohradským nevyšla a soupeř se dokázal vrátit zpátky do zápasu. Pak sice opět navýšil vedení sokolů Martin Skřivánek, ale domácí díky dvěma slepeným brankám srovnali na 4:4.

Po sérii několika neproměněných šancí se SKV konečně prosadilo necelé tři minuty před koncem. Tlak zužitkoval k pátému gólu opět Skřivánek. Už už to vypadalo na tříbodové vítězství, ovšem minutu a půl před koncem poslal duel do prodloužení domácí Sattler.

Čtvrtou část zápasu po 88 sekundách ukončil Jan Hanák a SKV tak odjíždělo ze severu se ziskem dvou bodů. "Do utkání jsme nastoupili lépe a vyhráli první třetinu. Ve druhé jsme zaváhali a vrátili soupeře do zápasu. Kde my jsme šance neproměnili, Litvínov nás potrestal," zhodnotil duel asistent trenéra Miroslav Purkrábek.

SK Bivoj Litvínov - TJ SKV 5:6 (0:3, 2:0, 3:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 31. Pudil, 38. Pudil (Hocelík), 53. Procházka (Mandelbaum), 55. Krejčí (Stránský), 59. Sattler (Tichý) - 9. Hartman (Skřivánek), 10. Zezulka (Beran), 12. Beran (Kapucián), 43. Skřivánek (Rychetník), 58. Skřivánek (J. Záň), 62. Hanák (Jelínek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 49.

Sestava SKV: Dejmal - Š. Raiter, Rychetník, O. Stuchlík (C), Suchý, Jelínek, Máca, D. Záň - J. Záň, Hartman, Skřivánek - Dolejš, Šneberger, Hanák - Zezulka, Kapucián, Beran. Trenér: Michal Pazdera.

Ze hřiště posledních Svitav si svěřenci Michala Pazdery rozhodně chtěli odvézt všechny body. V první části je k tomu měly nasměrovat branky Dominika Záně a Ondřeje Rychetníka, ovšem soupeř vždy stačil na tyto zásahy úspěšně zareagovat.

První polovina druhé části patřila Vinohradským. Převahu zužitkoval v třetí gól kapitán Ondřej Stuchlík. Pak ovšem sokolové polevili a Svitavští v závěru prostředního dějství velmi rychle zápas otočili ve svůj prospěch. Ve 38. minutě přidal svou druhou branku v zápase Kolena a o minutu později poslal domácí do vedení Zach.

SKV ale další ztrátu bodů rázně odmítlo. Rychetník našel křížným pasem volného Hartmana a ten srovnal. Stejný hráč o chvíli později bekhendem poslal Vinohrady znovu do vedení. A 14 vteřin před koncem zvýšil na 6:4 Jelínek. Závěr ihned po buly ještě zdramatizoval domácí Říha, ale jednogólový náskok už sokolové uhájili.

„Do zápasu jsme vstoupili nekoncetrovaně, chybělo nám nasazení, většinu zápasu jsme odehráli na patách. Kvůli tomu jsme se zápasem tak nějak protrápili a můžeme být rádi za tři body,“ okomentoval zápas Purkrábek a zmínil největší pozitivum - tedy zisk všech bodů. SKV je tak v tabulce 1. ligy na 4. místě!

FbK TJ Svitavy - TJ SKV 5:6 (2:2, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Kolena (Zach), 19. Říha (Jedlička), 38. Kolena (Richter), 39. Zach (Štarman), 60. Říha (Prudil) - 3. D: Záň (Hanák), 14. Rychetník (J. Záň), 33. O. Stuchlík (Hanák), 41. Hartman (Rychetník), 46. Hartman (Skřivánek), 60. Jelínek. Rozhodčí: J. Filičpík, O. Filipčík. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Diváci: 163.

Sestava SKV: Dejmal - Š. Raiter, Rychetník, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Otta - J. Záň, Hartman, Skřivánek - Zezulka, Pecha, Blažej - Beran, Linhart, Hanák - Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.