Z východu republiky bez bodu

Zklamaní odjíždějí Boys z druhého konce republiky. V sobotu nestačili na ostravský MVIL a po prohře 5:6 ho pustili do čela 1. ligy. Dnes Vinohradští schytali 11 branek od Petrovic. Šanci na nápravu těchto výsledků mají už ve čtvrtek, kdy na domácí půdě v pražském derby vyzvou Black Angels.

Boys vstoupili do sobotního zápasu špatně a po úvodních dvaceti minutách prohrávali 1:3. Jediným světlým momentem první třetiny byla branka Vojty Máci v oslabení. Sokolové ve druhé části dokázali alespoň snížit náskok soupeře na rozdíl jediného gólu, přičemž svůj premiérový zásah v 1. lize zaznamenal Tomáš Beran.

Už od 57. minuty hrály Vinohrady v šesti bez brankáře, čehož soupeř dokázal jednou využít a opět rozšířil svůj náskok o další gól. Sokolové se ještě vrhli do útoku a po trefě Kapuciána lehce zdramatizovali posledních 25 vteřin střetnutí. Na vyrovnání už však nezbyl čas.

„Soupeři jsme dávali příliš prostoru. Jsme rádi, že jsme se dostali do utkání,° okomentoval utkání kouč Michal Pazdera. Boys tak prohráli sobotní zápas 5:6 a hned vzápětí se chystali na nedělní střetnutí, které odehráli ještě o pár kilometrů dál v Petrovicích u Karviné.

1. MVIL Ostrava WOOW - TJ SKV 6:5 (3:1, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Dombrovský (Tomiczek), 10. Tesárek (Dombrovský), 19. Šrámek, 26. Tomiczek (Dombrovský), 32. Svačinka (Gaščík), 58. Šrámek - 8. Máca (Hanák), 23. Beran (Rychetník), 32. Máca (Hanák), 40. Hartman (Kapucián), 60. Kapucián (O. Stuchlík). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 43.

Sestava SKV: Buchta - Š. Raiter, Rychetník, Jelínek, Vlček, O. Stuchlík (C), D. Záň - Beran, Hartman, J. Záň - Pecha, Šneberger, Švejda - Máca, Hanák, Hájek - Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.

Oproti sobotnímu zápasu vstoupili Vinohradští do nedělního duelu lépe a ve 12. minutě je poslal do vedení Vlček. Domácí odpověděli brankou Szwedy. Po úvodní třetině to tedy bylo 1:1. Ve druhé části však produktivní domácí nasázeli za záda Dejmala tři branky a sokolové tak museli znova dotahovat.

V posledním dějství boys soustředili svou snahu do útoku, jenže domácí se radovali téměř po každé nebezpečnější akci. V závěru navíc přidali ještě jeden zásah do prázdné branky. I proto Petrovice porazily Vinohrady vysoko 11:4. SKV tak bude po tomto víkendu na druhé příčce 1. ligy s tříbodovou ztrátou na první MVIL.

„Utkání ve vysokém tempu prověřilo naši kondiční přípravu. Soupeř nám na hřišti nic nedaroval. V závěrečném tlaku jsme bohužel nebyli šťastnějším týmem. Ze zápasu si odnášíme spoustu zkušeností,° ohlédl se za zápasem trenér Miroslav Purkrábek. Ve čtvrtek ve 20:30 přivítají sokolové na domácím hřišti Black Angels.

Z.F.K. AQM Petrovice - TJ SKV 11:4 (1:1, 3:0, 7:3)

Branky a nahrávky: 13. Szweda (Kopelec), 22. Jakubec (Hurajt), 33. Čížek (Hurajt), 39. Kašpar, 48. Jakubec, 49. Oborák (Lázók), 49. Szweda (Michalík), 51. Oborák (Kašpar), 56. Hurajt ( Oborák), 56. Szweda (Kašpar), 57. Oborák (Čížek) - 12. Vlček (Máca), 42. Hanák (Buchta), 50. Pecha (Hanák), 51. Rychetník (Hartman). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:4. Využití: 3:0. Diváci: 38.

Sestava SKV: Dejmal (49. Buchta) - Š. Raiter, Rychetník, Jelínek, Vlček, O. Stuchlík (C), D. Záň - Beran, Hartman, J. Záň - Pecha, Šneberger, Švejda - Máca, Hanák, Hájek - Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.