Zápas chudý na góly rozhodla Ostrava ve třetí části

Sokolové se zatím jistotě účasti ve vyřazovací části nepřiblížili. Ve vyrovnaném utkání 22. kola Livesport Superligy na půdě Ostravy inkasovali rozhodující trefu čtyři a půl minuty před koncem a prohráli 1:2. Další pokus zajistit si místenku v play off budou mít 8. února, kdy se v rámci dopoledního „school matche“ představí na půdě Pardubic.

Utkání na hřišti ostravského FBC bylo od začátku hodně opatrné a svázané taktikou. V každé třetině viděli diváci jen jednu branku. Tu první vstřelili domácí. Daniel Chatrný v 18. minutě natáhl ke střele z dálky a míček zapadl k tyči branky Aleše Křepelky.

Na další trefu se čekalo až do 36. minuty. To Jan Procházka vyvezl míček zpoza branky, dlouhým pasem vzduchem oslovil nabíhajícího Pavla Hájka, který balonek skvěle trefil a srovnal na 1:1. Bodový zisk, byť jen za remízu po základní hrací době, by sokolům vzhledem k postavení v tabulce velmi vyhovoval.

Jenže v závěru měli více štěstí a umu domácí. V 56. minutě Vinohradští ztratili míček na útočné polovině, přišel bleskový protiútok Ostravských, na jehož konci byl znovu úspěšný Chatrný. Dvě branky vytáhlého forvarda domácích znamenaly zisk tří bodů pro FBC. Příští víkend je reprezentační pauza, další superligový zápas sehrají sokolové v již zmíněných Pardubicích.

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Chatrný (Daniš), 56. Chatrný (Kuczera) – 36. P. Hájek (Ja. Procházka). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 118.

Sestava SKV: Křepelka - Trojáček, Bajko, Araks, Martan, Jiří Procházka, Jan Procházka - Pergler, Pužman, Plíhal - Mervart, D. Gärtner, T. Gärtner - Keller, Z. Stuchlík, Hájek. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.