Zápas s Vary opět ve znamení gólových hodů

V prvním vzájemném utkání této sezóny padlo hned 21 branek. Ani v tom nedělním nebyla o góly nouze, padlo jich totiž 16.

Přestřelka, která se rozpoutala mezi těmito dvěma týmy na konci září, vyzněla lépe pro nováčky ligy z Karlových Varů. Tentokrát však SKV nepřipustilo další zaváhání a koncentrovaným výkonem dokráčelo až ke třem bodům. Jako první se do statistik zapsal Zezulka, jednalo se však o dvouminutový trest. Vinohrady ale oslabení zvládly bez ztráty kytičky. První branku gólově bohatého večera měl na svědomí Zbyněk Stuchlík, který se prosadil střelou z dálky. Na další góly se čekalo až do 14. minuty, to ale přibyly hned tři v krátkém sledu – dvakrát se trefil Skřivánek a jeden přesný zásah si připsal Hanák.

Ve druhé třetině na 5:0 navyšoval navrátilec z Bohemians Rossi. Následovala vinohradská přesilovka, která ale vyšla naprázdno, tak mohli udeřit hosté. První branku Varů si připsal Jaroš. O chvíli později přišlo další vyloučení na straně domácích, což ale naopak využil Lisa ke vstřelení šesté branky Vinohrad. Přesilových her nebylo ani na jedné straně málo, využívání početních výhod ale poněkud pokulhávalo. O tomto faktu svědčí i další neproměněná přesilovka ‚Hurikánů‘. Přesto Špalek po vypršení trestu Zbyňka Stuchlíka upravoval na 6:2. Odpověď na snížení ale brzy našel Lanc a o minutu později zde bylo další vyloučení. Vinohrady dokonce hrály několik okamžiků přesilovku 5 na 3, v samotném závěru využily ale jen tu druhou početní výhodu a radoval se Ondřej Stuchlík.

Před sirénou ukončující druhou část si šel ještě předčasně odpočinout  Skřivánek. Jeho trest se překlenul do závěrečné periody, čehož opět využily oslabené Vinohrady. Rossi si připsal nejen druhou branku večera, jednalo se ale i o druhou branku Vinohrad ve vlastním oslabení. Hosté se ale přeci jen dokázali v této početní výhodě prosadit a na 3:9 z jejich pohledu snižoval Kareš, který v loňské sezóně oblékal dres SKV. Přišla další dvě vyloučení na straně domácích, z nichž zůstalo jedno nevyužito. To druhé potrestal Černý snížením na rozdíl pěti branek. Na nepopulární desítku zakulatil skóre Hartman, to ale pořád nebylo vše. Diváci viděli další dvě vyloučení, tentokráte na straně Karlových Varů. Opět byla využita pouze jedna, a podruhé v tomto utkání se dokázal prosadit Ondřej Stuchlík. Poslední možnost na korigování výsledku dostaly Vinohrady v 59. minutě. Na trestnou lavici usedl karlovarský hráč a dal tak příležitost Skřivánkovi zkompletovat hattrick.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary 12:4 (4:0, 4:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 7. Stuchlík Z. (Jelínek), 14. Skřivánek (Stuchlík O.), 16. Hanák (Zezulka), 17. Skřivánek (Hartman), 24. Rossi (Zavadil), 29. Lisa (Skřivánek), 36. Lanc (Hartman), 39. Stuchlík O. (Zavadil), 41. Rossi (Stuchlík Z.), 52. Hartman (Záň D.), 57. Stuchlík O., 59. Skřivánek (Stuchlík O.) - 28. Jaroš (Kareš), 34. Špalek (Oliverius), 42. Kareš (Pruner), 46. Černý (Horký). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. Diváci: 85.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Jelínek, Zezulka, Lanc, Záň D., Suchý, Totzauer – Rossi, Stuchlík Z., Zavadil, Skřivánek, Lisa, Hartman, Hanák, Burian, Záň J., Pecha, Beran. Trenér: Martin Hovořák.