Zápas spálených šancí ovládla Olomouc

Ladies se netradičně v úterý vypravily do vzdálené moravské metropole bojovat o důležité body. Opět nezvládnutá druhá třetina a trestuhodně nevyužité přesilovky znamenají další prohru.

První třetina začala pozvolna poznáváním neobvyklého hracího prostředí. Teplota v hale nebezpečně připomínala teplotu před halou, lesklý parketovaný povrch zase ledové kluziště a podezřelé světlo občas úplně zneviditelnilo balónek. Bylo zřejmé, že olomoucké hráčky jsou s těmito faktory dobře obeznámeny, neboť dokázaly povrchu a skluzů řádně využít ve svůj prospěch a vysílat nenápadné nahazované střely z dálky, které po cestě někam zmizely a objevily se až těsně před nebo za překvapenou gólmankou. Přesto se úvodní minuty hemžily šancemi na obou stranách. Jako první se ale ke gólovému slovu dostala Olomouc, kdy se juniorská reprezentantka Adéla Pantělejevová dokázala vymotat u mantinelu a vyslat právě jednu z těch obávaných střel, která propadla až za záda Ivety Máčilové. O několik minut později tatáž hráčka zůstala osamocená na středu hřiště a z ideální střelecké pozice se nemýlila. SKV ale nezahodilo florbalku do žita a začalo hrát o něco pohlednější florbal. V 11. minutě bylo za svou snahu konečně odměněno premiérovým gólem Kristýny Vejvodové, která po akci zvané „citrón“ z blízka překonala domácí brankářku. Pak ale Aneta Tvrzníková ne/podrazila Alici Pavlíkovou a putovala na trestnou lavici. Domácí hráčky nabízenou výhodu nevyužily a tak se kormidla opět chopily Vinohrady. Spolupráce napravené Anety Tvrzníkové a Ivany Hyršlové, které ukořistily u mantinelu míček, se vyplatila, když druhá jmenovaná vzala odpovědnost na sebe a z velkého brankoviště prostřelila domácí gólmanku.

Druhé dějství tedy začalo za shodného stavu 2:2. Jenomže hned po 29 vteřinách udeřila Olomouc z nenápadné standardky na půlce, kdy skákavá střela doputovala až branky. Po tomto incidentu hra pokračovala množstvím zahozených šancí na obou stranách. Pražské ženy opovrhly hned několika úplně prázdnými brankami nebo raději o pár metrů přestřelily. Největší zahozenou šanci zaznamenala Kristýna Vejvodová, když ze středu v pádu nastřelila pouze břevno. Také Olomouc několikrát vyrobila obrovskou hrubku v zakončení, ale přesto si vedla o něco lépe než hosté. Už tradičně plachtivými střelami od půlky a případnými dorážkami navýšila své skóre o 2 góly. V závěru třetiny Sokol dostal ještě šanci snížit v přesilovce, ale opět pohořel na minimálně třech neproměněných tutovkách.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla pro SKV hned v úvodu smutek. Olomoucká Tereza Peřinová si dokázala u mantinelu prohodit dvě hráčky, vyběhnout na střed a odtud skórovat. S Ladies to začínalo vypadat bledě, ale naštěstí se ukázalo, že mají skrytou morální sílu. Tu předvedla Ivana Hyršlová, která si po hokejovém způsobu se strany naběhla před bránu a domácí obránkyně jí nedokázaly zastavit jinak než dvouminutovým faulem a ještě nájezdem! K trestnému střílení se postavila velezkušená hrající trenérka Magdaléna Kotíková, ale před napjatými zraky 110 domácích fanoušků neproměnila. Vinohrady tak dostaly šanci na přesilovkový reparát. V ní se jim znovu nedařilo příliš přesvědčivě střílet, tak se Petra Honzová rozhodla pro samostatný výjezd z rohu a dobře udělala. Hráčky Olomouce tento manévr vůbec nečekaly a tak nejen obdržely branku, ale ještě znovu faulovaly. Další početní výhodu už ale tým z Rieger arény využít nedokázal. Dokonce málem inkasoval, když se do samostatného úniku dostaly hned dvě domácí hráčky, ale Iveta Máčilová šanci efektivním zákrokem zlikvidovala. V poslední patnáctiminutovce bylo vidět, jak moc chtěl vinohradský tým výsledek zvrátit. Ve velmi slibné šanci se ocitla kapitánka Dáda Valášková, ale z úhlu nastřelila pouze gólmanku. Dvanáct minut před koncem dostal Sokol výhodu další přesilové hry, ale produktivita opět chyběla. Poslední jiskřičku naděje vykřesala pro Vinohrady znovu Petra Honzová, která jako jediná pochytila olomoucký gólový grif a z dálky propálila vše, co jí stálo v cestě. Olomouc naneštěstí zaznamenala hrozící nebezpečí vyrovnání, a tak v posledních minutách zabrala a nedovolila už hostům ani ťuk.

SKV ženy tedy znovu podlehly soupeři a propadly se až na 10. místo extraligové tabulky. Doufejme, že přes víkendovou pauzu načerpají síly a začnou konečně sbírat body.

TEMPISH FBS Olomouc - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:6 (2:2, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky:  4. Pantělejevová, 9. Pantělejevová (Lišková), 21. Grufíková (Pavlíková), 31. Kamínková (Vysloužilová), 37. Bestrová (Kabeláková), 42. Peřinová (Oháňková) - 11. Vejvodová (Kotíková), 17. Hyršlová, 47. Honzová, 52. Honzová (Tvrzníková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 110

Sestava SKV: Máčilová – Honzová, Jiřičková, Šádková, Valášková (C), Sladkovská – Tvrzníková, Hyršlová, Strejcovská, Fialová, Vejvodová, Kotíková, Petřeková, Reichová Trenérka: Magdaléna Kotíková.