Zápas v České Lípě se sokolům nevydařil

Vinohradům se utkání 10. kola v České Lépě nepovedlo. Přestože sokolové ve druhé části dokázali otočit skóre ve svůj prospěch, v závěrečné dvacetiminutovce inkasovali osm branek a nakonec vysoko prohráli 5:11.

Úvod zápasu se domácím vyvedl a už v páté minutě vedli 2:0. Pak se sice po přihrávce navrátilce do vinohradského dresu Jana Svobody prosadil Hartman, ale poslední slovo v první části opět patřilo Českolipským. Svůj druhý gól v utkání si připsal Krajcigr.

Druhá část svěřencům Michala Pazdery vyšla na výbornou. Hned v úvodu se trefil kapitán Ondřej Stuchlík, skóre následně v polovině utkání srovnal Skřivánek a minutu po jeho trefě poslal SKV do vedení Rossi.

Zatímco prostřední dějství bylo ze strany sokolů skvělé, třetí třetina byla naprostým opakem. Na góly Krajcigra a Dzierži ještě dokázal reagovat Skřivánek, pak už se však prosazovali pouze domácí.

Ve zbytku utkání přidali další čytři trefy, z toho dvě do odkryté branky. Radek Krajcigr nakonec dokončil utkání s bilancí pěti gólů a dvou asistencí. Hattrick si připsal také Dominik Jansa. Sokolové prohráli v České Lípě 5:11 a v tabulce zůstávají na 13. místě se ziskem šesti bodů.

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:5 (3:1, 0:3, 8:1)

Branky a nahrávky: 2. Jansa (Dzierža), 5. Krajcigr (Karel), 17. Krajcigr, 41. Krajcigr (Mlejnek), 43. Dzierža (Bříška), 48. Jansa (Dzierža), 55. Krajcigr (Ponomarev), 57. Kněžour, 59. Bříška (Krajcigr), 59. Krajcigr (TS), 60. Krajcigr (Jansa) – 10. Hartman, 22. O. Stuchlík (Linhart), 30. Skřivánek, 31. Rossi (J. Záň), 43. Skřivánek. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:3, navíc Zbyněk Stuchlík (SKV) OS. Bez využití. Diváci: 265.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík (C), Hanák, Vnuk, Jelínek, Houra, Lanc, Š. Raiter - Z. Stuchlík, Linhart, Gregor - Svoboda, Skřivánek, Hartman - J. Záň, Rossi, Šimík - Harnesk, D. Záň. Trenér: Michal Pazdera.