Zbyněk Stuchlík: Očekávám, že se kvalita zápasů bude stupňovat

Sokolové o víkendu rozehráli semifinálovou sérii 1. ligy s Black Angels. Po úvodním víkendu je stav vyrovnaný 1:1. SKV ovládlo první zápas 5:4 v prodloužení a i ve druhém mělo k výhře blízko. Nadějný náskok však nedokázalo udržet. První dva zápasy zhodnotil Zbyněk Stuchlík.

Byl to on, kdo v prodloužení prvního střetnutí rozhodl o výhře Vinohrad. Včetně čtvrtfinálové série to byl už druhý duel v řadě, ve kterém Vinohradští dokázali skórovat v prodloužení. „Kontrolovali jsme na konci hru a v obraně si pohlídali vše, co by mohlo naší výhru ohrozit, pak jsme udeřili my,“ ohlédl se za vítězným zápasem útočník, jenž velkou část letošní sezony strávil ve Švédsku.

Sokolové tak hned v prvním utkání na hřišti soupeře ukořistili cenný bod. V neděli se hrálo znovu a Stuchlík a spol. měli opět nakročeno k vítězství. V průběhu druhé části vedli 5:1 a 6:2, přesto nakonec o slibný náskok přišli a prohráli 8:9. „S takovým náskokem jsme zpohodlněli a množstvím chyb jsme Black Angels vraceli zpět do zápasu. S devíti obdrženými góly se nedá vyhrát,“ poukazoval na velký počet inkasovaných branek.

Nyní se série za nerozhodného stavu přesune do Riger arény. Hrát se bude ve čtvrtek a v sobotu vždy od osmi hodin večer. Dá se očekávat divácky atraktivní a dramatický florbal. „Čekám, že série bude nadále vyrovnaná a kvalita zápasů se bude stupňovat,“ dodal Stuchlík.

Semifinále v Rieger aréně

Domácí duely semifinále play off proti Black Angels se odehrají ve čtvrtek a v sobotu shodně od 20:00 v hale na Vinohradech.

➡️ Čtvrtek 29. 3. 20:00 - 3. semifinále play off 1. ligy: SKV vs. Black Angels
➡️ Sobota 31. 3. 20:00 - 4. semifinále play off 1. ligy: SKV vs. Black Angels