Žďár nad Sázavou zaskočil favorita, SKV letos podruhé padlo

Druhou porážku v letošní sezoně si připsali sokolové na půdě posledního Žďáru nad Sázavou, který tak slaví první body.

Překvapivou porážkou na palubovce Hipposu skončilo druhé utkání z třízápasové venkovní série SKV. Porážka 6:8 se začala rýsovat hned v první třetině, kterou Vinohradští prohráli o tři góly. Jelikož se jim rodící se náskok domácích nepodařilo zlikvidovat ani ve druhé části, závěrečný finiš už na zisk bodů nestačil.

Po prohře v Litvínově tak jde o druhou ztrátu SKV v letošní sezoně. „Gratulujeme soupeři k prvním bodům v sezoně. Dnes jsme předvedli opravdu špatný výkon, mnoho individuálních chyb,“ řekl k utkání trenér SKV Michal Pazdera.

Skutečně - mnoho z branek v síti Jiřího Buchty se zrodilo po nedůslednosti či zbytečné ztrátě balonku a šikovní útočníci Žďáru dokázaly chyby hráčů SKV trestat. V první třetině navíc Hippos využil své trestné střílení, zatímco SKV ne.

Oproti předchozímu zápasu v Pardubicích SKV vázla kombinace, na žďárské palubovce nebyli Vinohradští schopní udržet balonek a připravit si dobrou šanci. Střel přitom SKV nemělo málo: podle zápisu vyslalo na brankáře Macháčka 43 ran (oproti 26 pokusům domácích), jenže z něho jen udělalo hrdinu. Spousta střel mířila přímo doprostřed branky a chyběl někdo na dorážku či na teč.

Návod, jak a kam střílet dal až za stavu 8:2 pro Hippos deset minut před koncem Jan Buchta, který během dvou minut snížil umístěnými střelami na 8:4. Když jeho snahu podpořila i krásná kombinace druhé řady po ose M. Mareš - Zezulka - J. Mareš - Mikšovský, kterou zakončil posledně jmenovaný do prázdné branky, zbývalo do konce třetí třetiny ještě šest minut.

SKV finišovat umí, ale další branku už se podařilo vstřelit jen Trčálkovi, takže skóre se závěrečnou sirénou zůstalo na 8:6 pro domácí.

Hippos Žďár nad Sázavou - TJ SKV 8:6 (4:1, 2:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 2. Kos, 15. Tlustoš, 16. Melichar, 18. Kaštánek (Karásek), 25. Haman (Melichar), 34. Kos (Kunstmüller), 41. Imramovský (Tlustoš), 44. Melichar (Imramovský) - 12. Menhart (Jan Buchta), 25. Zezulka (J. Mareš), 51. Jan Buchta (Menhart), 52. Buchta (Piňos), 54. Mikšovský (J. Mareš), 59. Trčálek (Raiter). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 106.

Sestava SKV: Jiří Buchta - M. Mareš, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň, Lanc, Nigrin - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský, Zezulka, J. Mareš - Králík, Jan Buchta, Menhart - Raiter. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.