Ženská rezerva stále bez prohry

Na domácí půdě zvládlo naše béčko oba dva zápasy a soutěží zatím kráčí bez porážky. C tým si připsal tři body za jednu výhru. Starší žákyně jedou z Benešova bez bodu.

Již v 8:00 ráno nastoupila ženská rezerva ke svému prvnímu utkání s pražskými Panthers. Nejspíš nekřesťanská ranní hodina zabránila sokolkám, aby vlétly do zápasu tak, jak chtěly, a tak hned ve druhé minutě obdržely gól. Tato skutečnost jim naštěstí rozlepila ospalé oči a dokázaly vyrovnat po ukázkové střele obránkyně Faiglové. Pak přidaly ještě další gól po sladěné souhře Schwarzové a kapitánky Kolafové. Do konce první třetiny stihly soupeřky ještě vyrovnat.

Druhou část už sokolky gólově ovládly 3:1, i když „v suchém triku“ to rozhodně nebylo. Pantherky sice byly ve hře s míčkem výrazně slabší, ale sokolky nedokázaly přesně zamířit na branku, a tak se hráčky soupeře stále držely na dostřel. Poslední třetinu už ale naše holky dohrály v poklidném tempu, nepustily hosty k žádnému zdramatizování a pohodlně zvítězily 7:4.

Hned po zápase béčka ukázal svůj florbal i druhý vinohradský tým vedený početnou rodinou trenéra Očenáška. Sokolky předvedly velikou bojovnost, když se celou dobu přetahovaly o vedení s dobře hrajícími Wildcats. V poslední třetině strhla vítězství na stranu Sokola Monika Jandová, když vstřelila vítěznou branku a zároveň tím završila svůj hattrick. Vinohrady tak zvítězily 5:4.

V půl dvanácté proti sobě konečně nastoupily oba ženské týmy a rozpoutaly tak největší pražské derby po derby fotbalových S. Podle očekávání se vedení ujalo „lepší“ B po tečované střele Červené. První část už ale žádné další góly nepřinesla, a tak céčko stále živilo naději na obrat. Bohužel pro ně připadla na každou další třetinu vždy jedna branka ve prospěch béčka, a tak derby skončilo výsledkem 3:0 pro B tým.

Zároveň hrály i naše starší žákyně, těm se ale bohužel ze čtyř zápasů nepovedlo z Benešova přivézt ani bod. Komentář trenéra Gusty Ondrejčíka: „I když jsme do Benešova vyráželi s větším počtem hráček než posledně, tak se nám bohužel nepodařilo vyvarovat se několika velkým chybám, které nás hodně srážely. Holky předvedly v určitých částech zápasů slušné výkony, ale na body to tentokrát nestačilo.“