Ženské áčko neprožilo úspěšný víkend

Během uplynulého víkendu čekaly ženský A tým dva náročné zápasy

K prvnímu vyrazily na sever do Liberce, kde předem daným favoritem byl bez pochyb Liberec. I přesto se naše slečny nenechaly zahanbit a první dvě třetiny držely se seveřankami poctivě krok. Během první třetiny dokonce soupeřky nepustily ani do vedení, když hned v úvodu zápasu neomylně trefila branku Monika Petřeková při samostatném úniku a v 15. minutě z dalšího rychlého protiútoku vstřelila svůj první extraligový gól Aneta Tvrzníková. Soupeřky se do konce třetiny ještě stačily prosadit, ale do vedení se nedostaly.

Druhá třetina začala znovu lépe pro Vinohrady, hned ve druhé minutě se znovu trefila Petřeková. To už bohužel bylo ze strany Vinohrad vše.  I přestože domácí nepřidali moc na rychlosti a důrazu, což mělo být velké plus pro Vinohrady, tak naše ženy toho nedokázaly využít a v některých pasážích hry spíše sledovaly hru soupeře, než že by se jim dařilo aktivně napadat. Z toho samozřejmě zkušené hráčky Liberce těžily a podařilo se jim vstřelit do konce třetiny 3 branky a do šaten se odcházelo za stavu 3:4 ve prospěch domácích, což pro Vinohrady rozhodně nebyl ještě ztracený zápas.

V poslední třetině jakoby došly na lavičce Vinohrad síly a polevily ještě více na důrazu a v napadání, ale i v průběhu této třetiny se dostaly do spousty nadějných šancí, avšak zužitkovat ji dokázala pouze Tvrzníková, která po liberecké kanonádě pouze upravovala skóre na 9:4.

Ostudu v Liberci holky rozhodně nepředvedly, což se ale nedá říct o svátečním výletu do Vítkovic. Ostravanky přejely Vinohrady jako parní válec a v průběhu zápasu nenechaly hostům ani jeden míček zadarmo. Přechod do útoku se vůbec nedařil, chyběl důraz, bojovnost, technika, rychlost. Naopak na straně Vítkovic ani jeden z těchto atributů nechyběl. Přiblížit se úrovni Vítkovického florbalu bude ještě dlouhá cesta, ale doufejme, že výkon našich SKV žen se do domácí odvety zlepší a předvedou i Vítkovicím, že dokážou být soupeřem.