Ženské áčko nestačilo na Chodov. Rezerva a juniorky bez prohry

Víkend plný ženského florbalu s sebou přinesl vítězství i vysoké prohry. Neporaženými stále zůstávají ženy B, juniorky si o jedno místo v tabulce polepšily.

Ženský A tým v neděli nastoupil ke svému desátému utkání v extralize. Soupeřkami byly hráčky Chodova, se kterými se vinohradské ženy potkaly již v pohárovém utkání na domácí půdě. Tehdy sokolky prohrály 2:12. Do zápasu se tak vstupovalo s motivací nedostat opět tolik gólů a dát do soupeřovy branky ještě nějaké góly navíc. Utkání začalo ženské áčko na dvě formace a tempo hry bylo již od začátku celkem vysoké. SKV drželo dlouho bezbrankový stav. Chodov udeřil až ve 12. minutě a ve 13. minutě přidal druhý gól. Do konce třetiny se stav nezměnil a tak se do druhého dějství vstupovalo za stavu 0:2 v neprospěch Vinohrad.

Druhá třetina ženám bohužel nevyšla v obranné části tak dobře jako ta první, a tak tuto hrací část sokolky prohrály vysoko 0:6. Do třetí třetiny do branky poprvé v extralize nastoupila Jana Jandová, ale chodovské hráčky zkušeně kontrolovaly vývoj utkání. Do Vinohradské sítě přidaly ještě tři přesné trefy a opět nedovolily vinohradským hráčkám více než dva góly. Úspěšný zásah si připsala juniorka Tvrzníková a svůj druhý start v extralize korunovala gólem přesně mířící Javorská. Konečný výsledek 2:11 vinou nepovedené druhé třetiny s sebou ale nese opět další cenné zkušenosti se silným soupeřem a možnost v budoucnu navázat na dobře odehranou první a třetí třetinu.

Rezervní týmy žen odehrály své zápasy v sobotu v hale ve Stochově. B tým je v této sezóně zatím stále neporažen a vévodí celé tabulce s náskokem tří bodů na druhé Nové Strašecí. Sobotními soupeřkami béčka byly hráčky FbK Wildcats Praha a FbŠ Bohemians C. První utkání dámy zvládly bravurně a zvítězily 5:3. Druhé utkání nabídlo velmi vyrovnaný souboj a vyrovnaně i skončil. Díky remíze 2:2 si vinohradské ženy B připsaly tento víkend čtyři body a zůstávají v čele ligy. Ženský C tým hrál s týmy z Kralup nad Vltavou a Prahy. První utkání proti Kralupům holkám bohužel nevyšel a podlehly nejtěsnějším rozdílem 4:5. Chuť si spravily ve druhém zápase s FbK Olymp Praha, kdy zvítězily 3:1 a drží se ve středu tabulky. Na své kolegyně z B týmu ztrácejí sedm bodů a před jejich nejbližším soupeřem mají náskok dvou bodů.

Juniorské dámy v sobotu odehrály svá další utkání na domácí půdě proti týmům z Plzně a Českých Budějovic. Jako první se jim postavily budějovické hráčky. Vstup do utkání se našim Sokolkám velmi vydařil a již v prvním střídání šly do vedení díky střele Bartošové. Jenže českobudějovické slečny brzy otočily průběh zápasu a vedly dlouho 3:1. Naše juniorky tak musely dotahovat dvoubrankové manko, což se jim povedlo, bohužel to nestačilo na zisk všech tří bodů. První remíza v sezóně po výsledku 3:3 ale není vůbec špatná. Druhé utkání vyšlo mladým puškám o poznání lépe. Hráčky FBC Plzeň smetly poměrem 7:3 a hned pěti góly se blýskla juniorská kapitánka Tvrzníková. Díky čtyřbodové sobotě se juniorky posunuly na třetí místo v tabulce, a na vedoucí Herbadent ztrácejí osm bodů.

Naše nejmladší ženské naděje hrály rovněž o tomto víkendu. Čtyři nedělní zápasy sehrály žákyně v Praze v Unihoc Aréně. Po prohrách 1:10 s Herbadentem, 2:4 s Benešovem, 0:10 s Tatranem a výhře 9:4 nad Mladou Boleslaví se trenér mladých hráček Gustav Ondrejčík vyjádřil takto: „I přesto, že je na holkách vidět ve hře s míčkem i bez míčku zlepšení, stále nás sráží stejné chyby. Tatran i Herbadent nás přehrály o třídu, s Benešovem jsme klidně mohli vyhrát, kdybychom proměnili stoprocentní šance. Za co musím holky pochválit, je nasazení v posledním zápase s Boleslaví. Ačkoliv jsme i v tomto zápase nakupili hodně chyb, soupeře jsme přehráli bojovností.“