Ženské áčko poprvé bez bodu

Vůbec poprvé v této sezoně nevybojovalo ženské áčko ani bod ze svého dvojzápasu. Nestačilo totiž na rezervy Herbadentu a Chodova.

O víkendu si naše ženy zahrály dvě utkání s velmi kvalitními soupeři, přičemž každý byl úplně odlišný. V prvním utkání se střetly s týmem Herbadentu B, který spoléhá na zkušenosti vysloužilých reprezentantek a bývalých extraligových hráček. Není tedy divu, že technicky na tom byly výborně. Jediným žolíkem pro ženy byla rychlost, v té jasně dominovaly, a dokud se jim dařilo přistupovat k hráčkám na tělo, šlo o souboj velmi vyrovnaný.

Do třetí třetiny vstupovaly za vyrovnaného stavu 4:4 a utkání vypadalo velmi nadějně pro domácí, rozhodně nebyly hroším týmem utkání. Avšak zkušenosti jsou zkušenosti a i přes veškerá varování trenérů doplatily vinohradské hráčky na nedostatečný důraz, který znamenal vysokou prohru 9:4.

Druhé utkání bylo diametrálně odlišné. Průměrný věk týmu klesl o několik let níže. S tímto věkem bohužel ale rostla také fyzická zdatnost hráček, které na vinohradské áčko vlétly od prvního sekundy. To ale naše hráčky nezaskočilo, byly připraveny na rychlé a tvrdé utkání. Hra byla velmi vyrovnaná, vinohradský celek se dokonce dostal do vedení 2:0, ale na to dokázaly chodovské hráčky ještě ve druhé třetině odpovědět.

Do poslední části zápasu se vstupovalo znovu s vyrovnaným skóre. Hrálo se nahoru dolu, tempo hráčkám vydrželo po celou dobu utkání, ale bohužel minutu a půl před koncem se podařilo chodovské hráče uniknout z rohu a s jistotou poslala Chodov do vedení. To si už udržely až do konečného hvizdu a mohly se tak radovat ze tří bodů.