Ženské kategorie prožily vydařený víkend

Áčko i přes prohru předvedlo důstojný výkon. Rezervní týmy byly stoprocentní! Z Králova Dvora si přivezly nejvyšší možný počet bodů.

Naše ženy na domácí půdě přivítaly Vítkovice, momentálně druhý tým extraligy. Ženské áčko chtělo zapomenout na předchozí debakl 0:18 a rovněž se chtělo zavděčit domácím fanouškům. Premiéru ve vinohradském dresu si odbyla Zuzana Macurová, pro kterou měl zápas pikantní nádech, ve Vítkovicích totiž strávila velkou část své kariéry.

A již výše zmiňovaná Macurová měla v utkání nejvíce šancí. Áčko do zápasu vstoupilo opravdu kvalitně. Domácí hráčky poctivě bránily, několikrát zahrozily z protiútoků a dokonce i střílely (celkem 18:32). Po první třetině se šlo do šaten za stavu pouze 1:0 pro hostující celek!

Do druhé třetiny se dalo očekávat, že Vítkovice zvýší tempo. A také se tak stalo. Ze začátku domácí florbalistky vůbec nestíhaly, ale Obselková v bráně přímo kouzlila a po celý zápas byla ohromnou oporou. Z úvodního tlaku se Vinohrady dokázaly dostat a i nadále byly důstojným soupeřem. Sokolky však opět doplatily na špatné střídání a díky tomu obdržely dva góly. I to však zatím byl skvělý výsledek.

Vítkovice se povětšinu zápasu držely na útočné polovině a nakonec ještě střelou ze středu zvýšily na 4:0. To bylo však ze strany hostí vše. Tvrzníková ve dvou střídáních za sebou unikla obraně, ale ani jednou se jí nepodařilo překonat hostující Ranochovou. Ve druhém úniku dokonce nastřelila břevno a domácí fanoušci hnali vinohradské ženy alespoň k jednomu čestnému gólu. Bohužel se tak nestalo. Dvě minuty před koncem si trenér domácích, Vilém Svoboda, vzal oddechový čas a možná překvapivě šlo SKV do šesti. Hra bez brankáře se však sokolkám vůbec nevydařila a konečný stav tak zůstal 0:4.

Ženské áčko předvedlo týmový a bojovný výkon, za který se opravdu stydět nemusí, jediné mínus bylo, že ani ve druhém vzájemném zápase se Vinohradům nepodařilo vsítit Vítkovicím branku. Nejlepší hráčkou utkání se zaslouženě stala gólmanka Obselková, od které se vyvíjel výkon celého týmu. Pokud naše ženy vydrží hrát i nadále ve stejném tempu, tak si opravdu říkají o body!

V neděli se na hřišti v Králově Dvoře předvedly oba rezervní týmy. B tým čekal přímý souboj o první místo, a tak kouč týmu Pavel Doubek neponechal nic náhodě a vzal si s sebou několik posil z áčka. První zápas byl v režii jednoho týmu, SKV nastoupilo proti Kralupům, které se nacházejí ve spodní části tabulky. I přesto, že Vinohrady zase trápila koncovka, dokázaly zvítězit hladce 8:0. Velkou zásluhu na tom měla Schwarzová, která vsítila hattrick!

Druhé utkání slibovalo vyrovnanější zápas. Očekávaný souboj mezi prvním a druhým týmem tabulky však přinesl jasného vítěze. Díky rychlému gólu, který padl již v první minutě z čepele juniorky Bartošové, hrály vinohradské holky v klidu, předváděly krásné kombinace a nenechaly se rozrušit ani několika vyloučeními. Utkání ovládly 7:1, kdy čisté konto Pokutové překazil vlastní gól po smolném odrazu od bot jedné z obránkyň. Utkání plné emocí to bylo pro Nikolu Červenou, která do SKV přestoupila právě z Athletics. I přes neproměněný nájezd a vyloučení za nesportovní chování vstřelila dva góly a mohla se radovat z potvrzení prvního místa v tabulce.

C tým také nezaváhal. Sokolky přejely Příbram 5:0 a pak ještě na hráčky naší rezervy čekali odvěcí protivníci Panthers B. Utkání to bylo opravdu vyrovnané. I díky štěstí dokázaly pantherky skórovat jako první, pak je však naše ženy už k ničemu nepustily. Vyrovnávacím gólem soupeře znejistěly a minutu před koncem, kdy je k vítězství hnaly hlasitou podporou hráčky B týmu, převrátily vítězství na svou stranu gólem z čepele Šádkové a mohly se radovat ze zisku šesti bodů!