Ženským kategoriím se o víkendu dařilo

Juniorky si z Plzně odvážejí tři body, starší žákyně z Benešova třetí místo a ženské rezervy z domácí půdy devět bodů z dvanácti možných.

K prvnímu zápasu sezóny Vinohradské juniorky nastoupily pouze s devíti hráčkami, tudíž s osmi do pole; a pro post brankářky se obětovala Lucie Kuchařová, která se této role zhostila více než skvěle. Jejich soupeřkami byly České Budějovice, které na zápas dorazily v podobném počtu (7+1). Po „oťukávací“ první třetině Sokolky vedly 1:0, následovala druhá třetina (4:2), která byla gólově vyrovnanější i přesto, že míček držely převážně naše holky a Budějovice hrozily pouze z brejků. Poslední třetina už byla ale pouze v režii Vinohrad. Budějovice jasně přehrávaly a konečný výsledek upravily na 8:2. Utkání mohlo skončit ještě s větším rozdílem, ale mladé pušky z Vinohrad nedokázaly přesně zakončovat, což potvrzuje komentář jedné z hlavních tahounek juniorského týmu Kristýny Vejvodové: „Kombinačně jsme je přehrávaly, ale nebyly jsme schopny trefovat bránu.“

Druhý zápas očima Gusty Ondrejčíka, který mladé pušky vedl na lavičce: „Ve druhém zápase proti domácí Slavii Plzeň jsme byli oslabeni ještě o kapitánku Anetu Tvrzníkovou a do pole jsme tudíž měli pouze sedm hráček. Sázeli jsme na zajištěnou obranu a rychlé výpady. To se nám v první třetině dařilo, pak však soupeř hru zrychlil a po právu zvítězil. Holkám je třeba poděkovat, že zápas nevzdaly.“

Gusta Ondrejčík se na trenérskou lavičku podíval i v neděli, kdy Vinohrady do boje poslaly i své nejmladší naděje – starší žákyně, které hrají ligu systémem 3+1. Zápasy hodnotí mladý trenér takto: „Do Benešova jsme nakonec díky různým absencím odjížděli pouze se čtyřmi hráčkami, z nichž jedna musela do brány. První zápas nám proti silným Střešovicím nevyšel, ale chuť jsme si spravili hned poté, když jsme porazili Boleslav 10:1. V brance zářila Klára Zelinková, v obraně předvedly slušné výkony Lucka Rudolecká a Naty Holubová a v útoku se střelecky blýskla Kája Jandová, pro kterou to byly vůbec první zápasy. Před holkami smekám, že vydržely v tomto malém počtu odehrát tři zápasy a konečné třetí místo ze čtyř je dobrým příslibem do budoucna.“

V neděli na Vinohradech vstoupily do sezóny také oba rezervní týmy žen. Jako první ke svému zápasu nastoupily „C“ dámy, proti Bohemians C. První třetina byla gólově chudá, jediný gól si připsala Tereza Sahánková. Ve druhé třetině se prosazovaly jen soupeřky a dvěma přesnými trefami otočily zápas. V polovině třetí třetiny padl poslední gól utkání, bohužel pro Vinohrady opět do jejich branky. První zápas tudíž náš „C“ tým prohrál 1:3. Druhý zápas proti Příbrami se holkám vyvedl o poznání lépe. V první třetině měly lehce navrch, což potvrdila svým gólem opět Sahánková. Ve druhé třetině Vinohrady dvakrát inkasovaly a tak se do třetího dějství vstupovalo s vědomím, že se musí dotahovat. Šírková srovnala již ve druhé minutě, Monika Jandová přidala další gól po proměněném nájezdu a poslední hřebík zatloukla Sahánková.

(Sestava: J. Jandová – Maamriová, Raszyková, Samake, Stegurová – Filková, Garciová, M. Jandová (C), Sahánková, Šírková, Petřeková)

Druhá rezerva, B tým, si do tabulky připsal plný počet bodů, když porazily oba své soupeře, kterými byly hráčky z Kralup nad Vltavou a z Nového Strašecí. První zápas proti týmu z Kralup začal rychlým vedením Vinohrad, kdy se postupně prosadily Šíchová, Jandová, Vejborná a Červená. Do druhé třetiny tak dámy vstupovaly s čtyřbrankovým vedením a měly zápas zcela ve vlastních rukou. Pod konečný výsledek 9:0 se ještě podepsaly znovu Jandová a Šíchová, svoje první trefy v sezóně si připsaly i Javorská, Bukovičová a Reichová.

Druhé utkání slibovalo velkou bitvu, proti Sokolkám nastoupil velmi mladý tým z Nového Strašecí. Úvod holkám moc nevyšel, v první minutě hned inkasovaly, potom ale dlouho soupeřky k ničemu nepustily. Do konce třetiny bylo srovnáno díky Šíchové, ve druhé třetině Vinohrady odskočily do dvoubrankového vedení zásluhou výborně hrající Červené a Svačinové, která se prosadila ve vlastním oslabení. Poslední dějství nabídlo mnoho faulů, SKV se ale ničím nenechalo rozhodit a přidalo ještě čtyři přesné trefy – dvě z hole Vejborné a po jedné od Schwarzové a Reichové. Konečný stav 7:2 byl rozhodně zasloužený.

(Sestava: Pokutová – Šíchová, Faiglová, Bukovičová, Červená – Kolafová, Jandová, Vejborná – Javorská, Schwarzová, Reichová – Rooijakkers, Svačinová, Plecitá)