Ženy A se pomstily Chodovu, na Jičín však nestačily

V sobotu čekaly vinohradské ženy dva těžké zápasy. Oba soupeři, kteří nastoupili proti slečnám, totiž v prvním vzájemném utkání sebraly všechny tři body a tak měly holky co vracet.

Proti Chodovu nastoupily ženy se vzpomínkami na poslední vzájemný zápas. Ten se odehrál na Vinohradech, kde dvě minuty před koncem byl stav utkání ještě nerozhodný, ale Chodovu přálo štěstí a skóre ještě stihly upravit v jejich prospěch. Proto je také o tomto hracím víkendu nečekalo nic jiného, než pořádná odplata. Začátek zápasu se sice vyvíjel lépe pro Chodov, nad Vinohrady vedl 2:0, ale šikovné vinohradské hráčky předvedly, že nepotřebují mnoho času na to, aby obrátily stav zápasu a během tří minut se dostaly do vedení 3:2! Na to Chodovské hráčky ještě dokázaly odpovědět a téměř až do konce bylo skóre nerozhodné. Vinohrady se však nechtěly s remízou smířit a tak bojovaly až do konce, což vedlo ke kýženému gólu půl minuty před závěrečným hvizdem. Ženy to tak vrátily Chodovu opravdu se vším všudy a mohly se radovat z důležitých bodů.

Jičín tedy zůstal jediným týmem, kterému ženské áčko nedokázalo letos ještě sebrat ani jeden bod. Ženy nastoupily s velkou motivací, protože Jičín je také jeden z týmů, se kterým se Vinohrady poperou o baráž. Herně lepším týmem byly bez pochyb Vinohrady, až na pár slabších chvil, předváděly sokolky rychlou a divácky zajímavou hru, dostávaly se do zakončení po krásných přihrávkách, kombinovaly, úspěšně napadaly, ale gól ne a ne vstřelit. Nutno podotknout, že jičínská gólmanka předvedla velmi kvalitní výkon, pochytala mnoho nebezpečně mířených střel a svůj tým podržela. I přestože ze hry měly více Vinohrady, úspěšně zakončit se podařilo Jičínským hráčkám vícekrát a to bohužel vedlo ke ztrátě tří, velmi důležitých bodů.

V tabulce se sice SKV pohybuje na 1. příčce z neextraligových týmů, ale všichni soupeři, co jim mohou cestu do baráže ještě znepříjemnit, mají 2 zápasy k dobru. Doufejme tedy, že ženám pomůže i trocha toho štěstí , a že se jim bude dařit na posledním turnaji v Mladé Boleslavi.