Ženy A si z výletu do Litvínova přivezly jako suvenýr 3 body

V neděli ráno vyrazilo ženské áčko na utkání do neoblíbené promrzlé litvínovské haly.

Ranní zápas proti Elite Praha B byl tudíž o to náročnější, velká zima dala zabrat obou týmům, ale lépe si se sibiřským mrazem poradily hráčky Elite.

Zápas to byl velmi vyrovnaný, jak Vinohrady, tak Elite přijely v nejsilnější sestavě, šlo totiž o přímý souboj o třetí místo v tabulce. Zatímco týmu Elite jde pouze o pocit z dobrého umístění v tabulce a slíbený teambuilding za kvalitní výkony, vinohradské ženy bojují o každý bod, který by jim pomohl na cestě do extraligy. Proto se ani v tomto zápase nevzdaly a bojovaly, co to šlo, když se podařilo 3 minuty před koncem utkání dotáhnout na soupeře se ztrátou pouhé jedné branky, nezbylo nic jiného, než zariskovat a zkusit power play. Tu ale ženy nezvládly a do prázdné branky obdržely 2 góly, což znamenalo jediné a to prohru 3:6

Po tříhodinové pauze nastoupily vinohradské hráčky proti růžovkám z České Lípy, podle tabulkových hodnot to měl být zápas předem rozhodnutý, ale okolnosti se sešly takové, že našemu „áčku“ se nedařilo a nedařilo. Balonek odskakoval od florbalek, přihrávky byly nepřesné, tempo bylo pomalé, na fauly se evidentně nehrálo a k tomu ta litvínovská zima. K vítězství ženy došly opravdu těžko, s velkým úsilím a nervy na vlásku. Velká bojovnost ve třetí třetině znamenala pro áčko tři body a v tabulce se uchytilo na čtvrtém místě, respektive první mezi „nebéčkovými“ týmy.

Na závěr je třeba zmínit parádní debut Barbory Reichové v ženském áčku, která nastoupila do utkání proti Elite jakožto žolík ve třetí třetině a se zápisem do kanadského bodování nečekala dlouho, když hned při prvním střídáním předvedla s Eliškou Kuhnovou skvělou akci, na jejíž konci nekompromisně zakončila do soupeřovy branky.