Ženy A - zbytečné selhání na severu

Ladies po první třetině vedly 2:0, přesto dokázal Liberec nadějný zápas otočit a zvítězit poměrem 4:6. Hattrickem se blýskla vinohradská kapitánka Michaela Lingová.

První třetina vyzněla lépe pro hostující Vinohrady. Liberec byl sice střelecky a fyzicky aktivnější, nedokázal však své šance proměňovat. Naproti tomu sokolky se brzy se soupeřovou hrou srovnaly a také začaly ohrožovat branku. To vyústilo ve dva krásné góly Michaely Lingové, která nejprve v 16. minutě natáhla od mantinelu a nekompromisně zavěsila na přední tyč a následně 4 vteřiny před koncem po vyměřené přihrávce od Kristýny Zelníčkové zakončovala do prázdné branky.

Tím ovšem slibný vývoj utkání skončil. Seveřanky vlétly do druhé třetiny jako vítr a tentokrát už měly přesnější mířidla. Po 5 minutách hry už bylo srovnáno. Nejprve zůstala na malém brankovišti nesmyslně osamocená Klára Leierová, které bez námahy zakončovala do odkryté branky a poté se zdálky plachtivou střelou prosadila i Daniela Tomanová. V 34. minutě získaly sokolky výhodu přesilové hry. V ní měla tutovou příležitost k novému zvratu zápasu Kristýna Vejvodová, bohužel ale nedokázala trefit naprosto prázdnou branku. To Markéta Rumlová z Liberce na tom byla s mířením o něco lépe a nedlouho před koncem druhé části se odhodlala ke střele z dálky a ta nenápadně zaplula Janě Vyrobíkové až za záda. Tomu, že se jednalo z vinohradského pohledu o skutečně nepovedenou pasáž hry, nasvědčuje i fakt, že Liberec je za 20 minut přestřílel 22:4!

Poslední část začala velmi nadějně. Už po 23 vteřinách zkompletovala střelou ze středu nad nohu gólmanky Michaela Lingová svůj první extraligový hattrick a srovnala tak skóre na 3:3, což nasvědčovalo dramatickému závěru zápasu. Nedlouhou poté dostaly sokolky šanci na reparát v přesilové hře, neboť Klára Leierová si šla na chvíli odpočinout za faul loktem, bohužel ani tentokrát se nedokázaly prosadit. Možná se jednalo o osudovou chybu, neboť poté zaúřadovali domácí a v rozmezí dvou minut se zvládly prosadit Michaela Mlejnková a Nikol Pekárková a Liberec rázem vedl o dvě branky. Pět minut před koncem rozhodl trenér Vinohrad, že je čas zkusit hru v 6 a pokusit se vyrovnat nebo alespoň snížit. Což se povedlo, neboť Aneta Tvrzníková ukázala, že se dokáže gólově prosadit i jako obránce a přízemní střelou ze středu zaskočila domácí gólmanku. Rozdíl byl najednou jen o jednu branku a vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Naneštěstí ale se seveřanky odmítly svých 3 vítězných bodů vzdát a zbytek zápasu už ubránily, dokonce se jim 6 vteřin před koncem podařilo vstřelit uklidňující gól na 6:4.

Ladies tedy neprožily úplně nejlepší zápas, minimálně první třetina ale přinesla jisté povzbuzení do budoucna. Bohužel naprostý výpadek ve druhém dějství (0:3!) a neschopnost vrátit se naplno do zápasu znamenal ztrátu velmi cenných 3 bodů. Snad si sokolky svou smůlu už vybraly a do dalšího velmi důležitého domácího zápasu s Olomoucí se poučily.

Crazy Girls FBC Liberec - TJ SKV 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Leierová (Mlejnková), 25. Tomanová (Leierová), 39. Rumlová (Pekárková), 48. Mlejnková (Leierová), 50. Pekárková (Mlejnková), 60. Pekárková (Mlejnková) - 16. Lingová (Zelníčková), 20. Lingová (Zelníčková), 41. Lingová (Vejvodová), 56. Tvrzníková (Honzová). Rozhodčí: Kostínek, Reichelt. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 58.

Sestava SKV: Vyrobíková - Zelníčková, Vejvodová, Lingová (C) - Bursová, Bartošová, Dobisíková - Kylarová, Žižková, Vavřinová - Honzová, Tvrzníková, Trunečková, Sladkovská, Kutnarová, Šádková - Dunstová. Trenéři: Kytka, Doubek.