Ženy A znovu neúspěšné

Sváteční pondělí se pomalu přehouplo do druhé části dne a v Rieger aréně se schylovalo k vypjatému boji o body. Napínavý zápas však v koncovce ovládla Ostrava a z Prahy si odvezla 3 body

Střetnutí loňských soupeřů z play-down slibovalo, když už ne kvalitní, tak alespoň zajímavý a velmi vyrovnaný zápas. O menší vzrušení bylo postaráno již v úplném začátku utkání. Ladies nastoupily ve svých, pro letošní sezonu domácích, žlutých dresech. Ostrava zvolila tedy modrou variantu se žlutými kraťasy.  Avšak tato pohledná kombinace neuspěla u sokolské módní policie, a tak Ostravanky musely zaběhnout zpět do šatny, zahrabat ve svých šatnících a vytáhnout modré trenky. Po tomto menším zpoždění už bylo vše v naprostém pořádku a úvodní buly mohlo být odpískáno. Vinohrady buly vyhrály a míček se pokoušely soupeřkám půjčovat co nejméně. Tempo hry nebylo nejvyšší, neboť SKV drželo balonek převážně na své polovině a Ostravu děsilo pouze tím, že jim ukazovalo, jak si umí nahrávat na vlastní obranné polovině. Dopředu však nedokázaly vymyslet nic kloudného. Ostrava několikrát ohrozila branku domácích a jednu ze svých šancí dokázala proměnit. Po chybě v obraně se Šuranyiová uvolnila na středu a trefit odkrytou bránu ji nedělalo problém. Sokolky ale i nadále držely balonek a v klidu se snažily rozehrát a připravit si větší šanci. To se jim však nepovedlo a jejich největší možnost na vyrovnání skončila jak jinak než mimo bránu. V úplném závěru třetiny získala totiž Tvrzníková balonek v obranném pásmu a vyrazila na výlet do útoku. Času bylo málo a nezbývalo nic jiného než vystřelit. Avšak potvrdila největší slabinu Sokola a to neschopnost trefit brankové zařízení. Ostrava si tedy pro zatím udržela velmi těsné vedení 1:0.

Po opatrném začátku a vzájemném zjišťování schopností soupeře se dalo čekat mírné zvýšení tempa. A nebyly by to Ladies, kdyby nedošlo ke klasickému hernímu výpadku. Sokolky se nestihly na hrací plochu ani postavit a i hned po 9 vteřinách inkasovaly. Na hřišti byly najednou dva odlišné týmy než v 1.třetině. Ostrava se zvedla o úroveň výše nejen herně, ale především rychlostně. Na opačné straně bylo postavených 5 figurek, které nestíhaly a vytvářely zbytečné individuální chyby, které Ostrava dokázala potrestat, jak nejlépe mohla. Ještě než si stihly sebrat svých pět švestek ze hřiště inkasovaly další branky a skóre se navýšilo na 4:0 pro hostující tým. Sokolky, ač na hřišti nepředváděly přesvědčivý výkon, bojovaly, a také se jim jejich snaha vyplatila. V útoku se velmi aktivní Hyršlová, které nedělalo problémy soupeřky doslova házet po zemi, prodrala k velkému brankovišti, avšak ke střele se nedostala. Míček, který se vykutálel z chumlu před bránou, skončil na dosah Tvrzníkové a ta už pouze doklepla do prázdné brány. Dala tak Sokolkám naději na zvrat. Od tohoto momentu SKV zase začalo být na hřišti aktivnější a holky si začaly více věřit na balonku. Po krásné souhře Reichové s Jiřičkovou však míček znovu skončil za mantinely. Domácí Máčilové zas hostí prověřily stabilitu branky a prozvonily pouze břevno.

Poslední dějství slibovalo Vinohradské dobývání soupeřovy branky a snahu se zápasem ještě něco udělat, neboť ještě nebylo dobojováno. Došlo k mírným změnám v sestavě a SKV se zase vrátilo ke klidné hře s balonkem na čepeli. Avšak jakoby ostravská gólmanka Holubová měla v bráně magnet, který jakoukoliv střelu vychýlil z jeho trajektorie na bránu. Převaha SKV však stále sílila a Ostravanky přestaly stíhat fyzicky. Důkazem bylo zranění Zuzany Šuranyjové, která při obrovské snaze získat balonek doslova zakopla o čáru a poranila si kotník. Utkání nedohrála, stejně jako její spoluhráčka Sielecká, pro kterou dokonce přijela záchranka, neboť její zranění kotníku bylo vážnějšího rázu.  Zlom v utkání nastal v polovině této třetiny. Ze standardky, ne příliš nebezpečně vypadající, z poloviny hřiště Honzová nahodila balon na bránu. Dvojitá clona před gólmankou udělala své a míček krásně zaplul do branky. Sokolky se tak dostaly na dostřel a ucítily šanci, Ostrava se zas mírně rozklepala. Pak se na hřišti objevila nejlepší hráčka utkání Komorousová. Ta, i když nenastoupila od úplného začátku utkání, prokázala své snajperské schopnosti. Stačily jí 4 minuty na to, aby stav utkání svými 2 střely vyrovnala na 4:4. V obou dvou případech stála na správném místě ve správný čas. Vždy osamocena na středu pouze odklidila krásnou nahrávku od Reichové a poté Šádkové do branky. Domácí tým měl míček stále pod kontrolou a snažil se utkání definitivně zvrátit na svou stranu, ale to se mu vymstilo. Některé hráčky nejspíše už přemýšlely nad prodloužení či nájezdy a zapomněly, že zápas se hraje celých 60 minut a dokud rozhodčí nezapíská konec. V čase 58:51 Režnarová potrestala chybu domácích ve vlastním obranném rohu a strhla vedení na svou stranu. 40 vteřin před koncem si domácí vzaly time-out, ale do konce utkání již nedokázaly nic převratného vymyslet a znovu si nechaly ukrást body z domácího prostředí.

Ač to nebyl ten z lepších výkonů, které Vinohrady předvedly, dokázaly samy sobě, že pokud chtějí a věří si, tak vyhrát dokážou. Teď jde jen o to, aby si to dokázaly srovnat v hlavě a také aby zlepšily produktivitu a přesnost střel. Tuto sobotu odjíždí na půdu Brna, kde se utkají se Židenicemi, které momentálně okupují 6.pozici. Doufejme tedy, že Brno vyloupí a přivezou si domu 3 body, díky kterým se snad odlepí ze dna tabulky!

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC ČPP BONUSIA Ostrava 4:5 (0:1; 1:3; 3:1)

Branky a nahrávky: 30. Tvrzníková (Hyršlová), 50. Honzová, 52. Komorousová (Reichová), 56. Komorousová (Šádková) - 16. Šuranyiová (Káčová), 21. Kalnayová (Kiecková), 23. Káčová, 24. Káčová (Režnarová), 59. Režnarová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Bez vyloučení. Diváci: 28.

Sestava SKV: Máčilová - Valášková (C), Šádková, Honzová, Strejcovská, Sladkovská – Kotíková, Petřeková, Tvrzníková, Jiřičková, Reichová, Trunečková T., Hyršlová, Komorousová, Schwarzová.