Ženy nestačily na Boleslav a v poháru končí

Ladies prohrály s Mladou Boleslaví na jejím hřiště 5:6 a s pohárem se loučí už ve 2. kole. K vítězstvím jim nepomohla ani výrazná střelecká převaha.

Do roka a do dne, nabízí se říct. Vinohrady stejně jako loni prohrály ve 2. kole poháru, navíc se stejným soupeřem, tedy s Florbalovou akademií Mladá Boleslav. I průběh obou zápasů by se dal porovnat, zatímco SKV bušilo do mladoboleslavské obrany, Středočešky hrozily z protiútoků.

Lepší vstup do zápasu měly hráčky Mladé Boleslavi. V desáté minutě otevřela skóre Sobotková. SKV stihlo do konce úvodní části srovnat. Bartošová naservírovala míček Tvrzníkové a ta ho poslala do brány.

Ve druhé třetině se sthla přestřelka. Vinohrady pokaždé odskočily o gól, ale domácí vždy srovnali krok. Nejpve se trefila Macurová, ovšem už za dvě minuty bylo vyrovnáno. Ve 27. minutě přidala kapitánka SKV další branku, tentokráte soupeř odpověděl až za šest minut. A stejný scénář se opakoval do třetice. Vinohradský celek poslala do vedení po střele z dálky Bartošová, i na tento gol však domácí hráčky stihly zareagovat.

Do třetí části se tedy vstupovalo za stavu 4:4. SKV mělo optickou převahu, ale pátý gól daly jako první domácí florbalistky. Prosadila se Palatínusová, která byla v zápase hodně vidět. Vinohrady v 51. minutě srovnaly. Oblouček Šádkové zapadl až do sítě. Sokolky se snažily přidat rozhodující zásah, nakonec však udeřilo na opačné straně. V 59. minutě dotlačila míček za záda Vyrobíkové Najbrtová a byl to zásah vítězný. SKV padlo v Mladé Boleslavi 5:6.

Florbalová akadmie MB - TJ SKV 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Sobotková (Menzelová), 23. Sobotková (Palatínusová), 33. Heráková (Kabátová), 39. Palatínusová (Kabátová), 42. Palatínusová, 59. Najbrtová (Planá) - 17. Tvrzníková (Bartošová), 21. Macurová (Hyršlová), 27. Macurová (Tvrzníková), 38. Bartošová (Tvrzníková), 51. Šádková (Jiříčková). Rozhodčí: Herman, Oriš. Vyloučení: 0:0. Diváci: 69.

Sestava SKV: Vyrobíková - Jiříčková, Šádková, Hyršlová, Sladkovská, Nováková - Macurová (C), Tvrzníková, Bartošová - Trunečková, Strejcovská, Honzová - Schwarzová, Švorcová. Trenéř: Vilém Svoboda.