Ženy nestačily na Jičín

Vinohrady prohrály druhý domácí zápas v řadě a v tabulce se tak i nadále nacházejí na poslední příčce. Prohru s Jičínem zapříčinil nevydařený výkon v prvních dvou třetinách.

Ženský A tým vstupoval do utkání s Jičínem s podobným očekáváním jako do čtvrtečního duelu s Tatranem. I tentokrát se však Vinohradům nepodařilo zachytit začátek utkání. Na konci druhé minuty otevřela skóre Ladislava Špíglová. Domácím hráčkám dělaly problémy úprky elitní jičínské lajny složené z bývalých hráček Bohemians. Tato útočná trojice obstarala další dvě branky hostů a do šaten se tak šlo za stavu 3:0 pro Jičín.

Domácí si takový začátek zápasu jistě nepředstavovali, ale už ve druhé třetině bylo vidět, že s tím chtějí něco udělat. Jejich snahu o obrat přibrzdil druhý gól Karin Vavrečkové. Vinohradům chyběla větší agresivita a přímočarost. A když už se domácí hráčky dostaly na útočnou polovinu, jejich snažení zhatilo nepřesné zakončení.

SKV naštěstí toto střelecké trápení prolomilo. Ve 34. minutě se prosadila Petra Honzová a snížila na 1:4. Jičín však opět dokázal odskočit o čtyři góly. Sokolky neubránily standardní situaci hostujícího celku a po dvou třetinách tak na ukazateli svítilo skóre 1:5.

Domácí se celý zápas prali s nedostatkem důrazu. V 52. minutě ho Čermáková předvedla naopak až moc a vysloužila si od rozhodčích dvě minuty. Jičín přesilovku bleskově využil, druhou branku vstřelila Gabriela Žůrková. Vinohrady v závěru přidaly a svého soupeře zmáčkly. Výsledkem byly gólové dorážky Tvrzníkové a Čermákové. Na víc už nebyl čas.

Vinohrady tak prohrály s Jičínem 3:6. Další utkání sehrají až za dva týdny na půdě Liberce.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBK Jičín 3:6 (0:3, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 34. Honzová (Strejcovská), 56. Tvrzníková (Kotíková), 58. Čermáková (Jiříčková) – 2. Špíglová (Kořínková), 13. Satýnková (Mikolášková), 16. Žůrková (Satýnková), 25. Vavrečková (Žůrková), 38. Satýnková (Mikolášková), 53. Žůrková (Špíglová). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 33.

Sestava SKV: Máčilová - Valášková (C), Kotíková, Strejcovská, Honzová, Sladkovská - Bartošová, Tvrzníková, Reichová - Vejvodová, Petřeková, Jiříčková - Komorousová, Čermáková, Šádková - Kuchařová. Trenér: Jiří Kotík.