Ženy nevyrovnaným výkonem podlehly Elite

Ladies opět potopila nepovedená 1. třetina a i přes enormní tlak ve třetím dějsství nedokázaly ztrátu smazat. Nakonec v pražském derby hostujícímu týmu z Elite podlehly.

K letošnímu 2. domácímu zápasu nastoupily naše ženy premiérově v černých dresech a před zraky domácích diváků chtěly tyto dresy pokřtít výhrou. Na hřišti to však vypadalo, jako kdyby si myslely, že to svršky za ně uhrají samy. Ihned ve druhém střídání Sokolky obdržely gól, kterým střelou ze středu zakončovala krásnou souhru Elite Zittová. Naše ženy se ani nestihly oklepat a ve 4. minutě se téměř stejná akce opakovala a opět skončila skórováním hostujících. Avšak ani tento gól domácí neprobudil a na hřišti jasně i nadále dominovaly hostující hráčky. Vyvinutý tlak dokázaly zužitkovat a vsítily již 3. gól za pouhých 8 minut. Domácí ojedinělé šance, které dostaly k dispozici, neproměnily a do konce třetiny zůstalo skóre neměnné.

Prostřední třetina se hrála v opatrnějším tempu. Hra se začala pomalu vyrovnávat, ale stále bylo lepším týmem na hřišti Elite. To přišel podpořit vlastní fanklub a svými bubny a hlasivkami neuvěřitelně hnal hostí kupředu, div nespadl celý Sokol. Lepší a hlasitější atmosféra však hnala k lepším výkonům i domácí, ale trefení prázdné brány jim bylo zapovězeno. Petřeková po souhře s Tvrzníkovou mířila vysoko nad, Hyršlová pro změnu balonek netrefila vůbec a tribunami to pouze zahučelo. Tentokráte hrající trenérka Kotíková svými výkony na hřišti chtěla strhnout celý tým a pozornost Gécové v bráně prověřovala každou chvíli, ale kýžený gól to prozatím nevyneslo. V polovině utkání si hráčky Elite vyťukaly domácí obranu a již na 4:0 zvyšovala kapitánka Jelínková. Sokolky se však pomalu ale jistě zlepšovaly, dostávaly se do kombinací a v obranném pásmu zodpovědně bránily.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupily Ladies s tím, že zápas se hraje celých 60 minut a  3. třetina rozhoduje celý zápas. Leckteří diváci by řekli, že ze šatny přišel jiný tým. Hra, kterou domácí předváděly v této třetině, byla asi nejlepším florbalem z holí Vinohrad za celou dobu jejich působení v extralize. SKV se usadilo na útočné polovině a předváděly neuvěřitelný kolotoč. Elite nezbývalo nic jiného než se ze své obrany dostávat dlouhými loby, které domácí obránkyně poctivě zachytávaly. K obratu nezavelel nikdo jiný než Magdalena Kotíková, která ze standardní situace od mantinelu chladnokrevně zavěsila pod pravé víko. Nacvičováni standardek na pátečním tréninku se Sokolkám vyplatilo, neboť i následující gól vstřelily z této herní situace. Tvrzníková využila zmatku při střídaní a narychlo rozehrála z rohu na střed, kde už do odkryté brány zakončovala přiběhnuvší Macurová a připsala si tak první letošní bod do kanadského bodování. Tlak SKV neustále sílil a každé střídání si dokázalo připravit několik šancí. Avšak přišla ledová sprcha v podání nešťastného vlastního gólu, kdy si Sladkovská tečovala balon nohou za záda vynikajícně chytající Máčilové. I tak se Sokolky stále draly do zakončení, Schwarzová svůj tenisový úder do branky nedotlačila, Strejcovské zas chyběly milimetry. Bohužel přišel znovu gól z holí hostí a na konečných 6:2 pro Elite zvyšovala Frantíková po samostatném úniku. Posledních 5 minut bylo opět v režii Vinohrad, trio Macurová – Hyršlová – Tvrzníková zatápělo hostující obraně neuvěřitelným způsobem, ale bohužel další gól nepřidalo.

I přes prohru však mohou Vinohrady ze zápasu odcházet se vztyčenou hlavou, neboť výkon předvedený ve 3. třetině byl přímo ukázkový. Největším problémem stále zůstávají velmi nepovedené začátky utkání, tentokráte, řečeno slovy trenérky Kotíkové, v podání Rychle a zběsile.

A stejně jako před rokem, utkání mezi těmito soupeři navštívila dopingová kontrola (nejspíše kvůli blížícímu se EFT) a z řad Vinohrad si vylosovala stejnou hráčku jako minule – Anetu Tvrzníkovou. Doplnila jí Natálie Bartošová a z týmu Elite Nela Havlíková s Kristýnou Vranovou. Tak držíme pěsti v čistý štít!

TJ Sokol Královské Vinohrady - ELITE PRAHA 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 44. Kotíková (Schwarzová), 46. Macurová (Tvrzníková) - 2. Zittová (Chvátalová), 4. Havlíková (Domonkosová), 8. Chvátalová (Kadučáková), 32. Jelínková (Rybičková), 51. Radová (Domonkosová), 56. Frantíková (Kadučáková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Bez vyloučení. Diváci: 61.

Sestava SKV: Máčilová - Šádková, Vejvodová, Valášková (C), Kotíková, Honzová, Jiříčková, Sladkovská - Hyršlová, Tvrzníková, Macurová, Petřeková, Schwarzová, Strejcovská, Bartošová, Šádková.