Ženy si z Litvínova odvážejí postup do osmifinále poháru

Naše elitní ženy dnes odcestovaly do Litvínova k utkání 2. kola Poháru České Pojišťovny. Ani velká zima v místní sportovní hale, ani mohutný kotel litvínovských bubeníků však vinohradské holky nezastavily.

Již od začátku zápasu oba týmy hnala do svižného florbalu nepříjemná zima, která panovala v místní sportovní hale. Gólové hody to však nepřineslo, na obou stranách likvidovaly úspěšně všechny šance gólmanky, kterým jako jediným asi nebyla ve výstrojích zima. Ke konci třetiny už začínal být znát větší tlak SKV, který v čase 18:02 zužitkovala ze standardní situace odchovankyně Litvínova Pavlína Vacínová, asistovala Karolína Strejcovská. Do konce třetiny se už nic vážnějšího nestalo, a tak SKV odcházelo s lepší náladou za stavu 0:1 do šatny.

Začátek druhé třetiny přinesl šance na obou stranách, ovšem šťastnější bylo opět SKV, když v situaci dva na jednoho přihrávala Pavlína Vacínová do prázdné branky Ivaně Lisové (čas 23:01, 0:2). Vinohrady nepolevily a naopak se tlačily do dalších šancí, jednu z nich zužitkovala opět Ivana Lisová, když po přihrávce Karolíny Strejcovské střílela bekhendem za záda litvínovské gólmanky (čas 29:01, 0:3). Holky nechtěly nic ponechat náhodě, a tak v čase 32:36 přidala již čtvrtou branku do sítě Litvínova Eliška Kuhnová za asistence Moniky Petřekové.

V čase 33:21 o sobě dal vědět i útok Litvínova a zásluhou Lucie Kalinové snížily litvínovské bivojky na 1:4. Gól Litvínovským dodal energii do dalšího boje, avšak další branku to ve druhé třetině nepřineslo i díky výkonu gólmanky Vinohrad Michaely Obselkové.

Třetí třetina začala ve značně nižším tempu než předchozí dvě. S tím se ale Vinohrady nehodlaly smířit a v čase 42:50 po střele Ivany Lisové se k odraženému míčku dostala Nikola Zajíčková a nekompromisně zvýšila na 1:5! SKV pokračovalo ve svém tlaku, který v čase 48:48 zužitkovala Tereza Komorousová za asistence Anety Tvrzníkové.

Na světelné tabuli svítil již stav 1:6 a vypadalo to na klidný zbytek zápasu, to bychom však nebyli v litvínovské Ice Aréně. Nejdříve v čase 51:05 snižovala na 2:6 Lucie Turková a následně v čase 55:22 Lucie Kopýtková na 3:6. V závěru se Litvínov urputně snažil ještě vstřelit branku, ale na závěr zbylo více sil SKV, které si tak zaslouženě odváží z litvínovské Ice Arény výhru 3:6 a postup do osmifinále Poháru České pojišťovny, ve kterém se sokolky střetnou s extraligovým Chodovem!

SK Bivoj Litvínov - TJ SKV 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky:
34. Kalinová (Šindelářová), 52. Turková (Šindelářová), 56. Kopýtková (Lamková) - 19. Vacínová (Strejcovská), 24. Lisová (Vacínová), 30. Lisová (Strejcovská), 33. Kuhnová (Petřeková), 43. Zajíčková (Lisová), 49. Komorousová (Tvrzniková). Rozhodčí: Švec, Rubáš. Bez vyloučení. Diváci: 42.

Sestava SKV: Obselková - Batíková (C), Valášková, Lehutová, Strejcovská, Samake, Plecitá - Vacínová, Lisová, Zajíčková - Čermáková, Komorousová, Tvrzníková - Kuhnová, Petřeková, Müllerová - Kolafová, Schwarzová. Trenéři: Jiří Kysel a Petr Jirges.