ŽENY SKV JSOU EXTRALIGOVÉ!

Ženské áčko jelo o víkendu bojovat o premiérovou účast v extralize až do Brna. V sérii hrané na dvě vítězná utkání vedly Vinohrady 1:0 po výhře 3:0 na domácí půdě a zbýval jim poslední a možná nejtěžší krok –

Po příjezdu do moravské metropole se Sokoly vydaly ubytovat na hotel a čekala je lehká večeře a předzápasová porada, po které se vydaly na cestu do haly. Zde se vyskytl první menší problém a tou byla výluka „šaliny“, která měla Vinohrady dovézt až na halu. Naštěstí byla zavedena náhradní doprava, která SKV dovezla k hale.

První utkání začalo okamžitě šancemi na obou stranách, hrálo se rychle, důrazně a tvrdě. Za velké podpory z hlediště se Brňanky hnaly za prvním gólem v utkání i v celé sérii. Již ve druhé minutě za Janou Jandovou zvonily tyčky až do Prahy, ale první rozvlněná síť byla za domácí Markovou. Způsobila to v čase 7:30 Eliška Kuhnová. Po tomto gólu měly Vinohrady trochu navrch a do šancí se dostala i Batíková a Strejcovská. Ke změně skóre ale nedošlo a tak se do druhé třetiny vstupovalo za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Druhé dějství pokračovalo převahou Vinohrad, ale lehký tlak se přetavit v gól nepodařilo. Ve dvacáté minutě Jandová poprvé lovila míček z branky po pěkně umístěné střele Machů a bohužel pro Vinohrady i o pět minut později, kdy všechny pavučiny vymetla Koláčková, která využila nedůrazu a zmatku před hostující brankou. Smolná třetina pro Vinohrady pokračovala dál a tři minuty před koncem druhé třetiny přidala třetí trefu domácích Némethová a Brno vedlo 3:1.

Poslední třetina začala rychlým snížením Vinohrad, nahrávku zpoza brány od Kuhnové zužitkovala Komorousová a Vinohrady byly stále ve hře. Tlak hráček Bulldogs ale pokračoval i nadále. Vinohradům se vyrovnat nepodařilo, a tak v čase 36:43 dopravila balonek za záda Jandové domácí Ďurišová. Poslední dvě a půl minuty hrály Sokolky power-play, jenže to nepřineslo žádnou změnu skóre, a proto se domácí hráčky radovaly z vyrovnání série.

itelligence Bulldogs Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2
branky: 20. Denisa Machů, 25. Aneta Koláčková, 28. Simona Némethová, 37. Gabriela Ďurišová - 8. Eliška Kuhnová, 32. Tereza Komorousová; rozhodčí: Jan Perla - Jiří Vrzala; vyloučení: 0:0; bez využití; diváků: 153; zásahy brankářů: Markéta Marková 21 - Jana Jandová 22; po třetinách: 0:1, 3:0, 1:1;

I když SKV bylo z počátku druhého utkání pod tlakem podařilo jim opět dostat do vedení 1:0 po krásné souhře Martiny Jandové a Terezy Komorousové, kdy druhá zmiňovaná si hravě poradila s nahrávkou zpoza brány a nekompromisně zakončila. To ale domácí nijak nesrazilo a dál se dostávaly do velmi nebezpečných šancí, vše ale pochytala opět výborně zasahující Jana Jandová. V desáté minutě rozhodčí nabídli Brňankám výhodu přesilové hry. I přesto, že bylo Sokolek na hřišti o jednu méně, se jako první dostaly do šance právě ony po krásné individuální akci Lehutové. Její střela jen o kousek minula branku Markové. Před koncem výborně odehraného oslabení ale nakonec Vinohrady inkasovaly, kdy s trochou štěstí dostala Frišaufová balonek za záda Jandové. Ve třinácté minutě ale zaúřadovala útočná kombinace mladých pušek, kdy vyraženou střelu Anety Tvrzníkové dorazila do brány Tereza Trunečková a poslala Vinohrady opět do vedení. V závěru třetiny ještě Eliška Čermáková nastřelila boční síť, ale skóre se už neměnilo.

Do druhé třetiny trenérské komando Jirges – Pokorný – Svoboda – Doubek pozměnilo sestavu a do hry se dostaly i dosud nehrající Barbora Reichová a Tereza Plecitá. Druhé dějství začalo opětným tlakem Brněnských hráček a Jandová v brance měla dost práce s početnými střelami. I přes to, že Bulldogs mělo více ze hry, se potřetí prosadily Vinohrady. Po kombinaci celé „juniorské“ pětky zakončovala nádhernou střelou do bližšího růžku Trunečková. Vinohrady byly na koni a dál pokračovaly v útočení a ohrožování svatyně Markové. Dvě minuty po navýšení skóre na 3:1 z pohledu SKV stálo při hostech štěstí, když se před brankou ocitla úplně osamocená Bulldočka Ďurišová. Vynikajícně chytající Jandovou ale nepřekonala a tak mohly Vinohrady navýšit skóre na 4:1, po trefě kapitánky Lenky Hrdinové, která vyslala krásnou střelu přes bránící hráčku a její projektil se zastavil až za zády Markové. Chvíli po této trefě zahrozily Vinohrady znovu, když tyč nastřelila Hana Vejborná. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny se Brnu podařilo snížit, zásluhou chytré teče Némethové, a v závěru málem přidalo i další branku při přečíslení ihned po buly. Štěstí ale opět stálo při Sokolkách a do třetí třetiny Vinohrady vstupovaly s dvoubrankovým náskokem.

Již ve třetí minutě třetí třetiny SKV inkasovalo potřetí a v hale to začalo vřít. Vinohrady se srdnatě bránily a nedovolily Brnu vyrovnat. Dvě minuty před koncem utkání domácí sáhli k power-play, ale po půl minutě přišlo nedorozumění při střídání a následovalo vyloučení. I přesto se domácí brankářka opět vydala na střídačku a hrálo se pět na pět. 15 vteřin před koncem pečetila vítězství do prázdné brány Martina Jandová a definitivně poslala SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY DO ŽENSKÉ EXTRALIGY!

itelligence Bulldogs Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5
branky: 12. Barbora Frišaufová, 30. Simona Némethová, 33. Kateřina Knotková - 5. Tereza Komorousová, 14. Tereza Trunečková, 20. Tereza Trunečková, 24. Lenka Hrdinová, 45. Martina Jandová; rozhodčí: Lukáš Laštovička - Jiří Němec; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 69; zásahy brankářů: Markéta Marková 14 - Jana Jandová 26; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:1;

Sestava Vinohrad: Pokutová, Jandová J. - Kuhnová, Tvrzniková, Plecitá, Reichová, Jandová M., Trunečková K., Čermáková, Strejcovská, Trunečková T., Červená, Komorousová, Dresslerová, Vejborná, Batíková, Hrdinová, Samake, Müllerová, Lehutová.