Ženy slaví první tříbodové vítězství!

Ženské áčko potvrdilo stoupající formu před play down a mohlo na domácí půdě oslavovat historicky první extraligovou výhru v dějinách SKV. Jihlavu, kterou již jednou dokázaly přemoci v prodloužení, zdolaly 4:3

Netradičně již od 14:00 nastoupily ženy doma v Rieger aréně k přímému souboji mezi posledním a předposledním týmem tabulky. Mohl se tedy očekávat velký boj. K zápasu oba soupeři nastoupily s respektem, ani jeden se  neodvážil k vyššímu napadání. Domácí hráčky držely míček na hokejkách, snažily se rozehrávat ale již ve druhé minutě dokázaly hosté ztrestat chybu Tvrzníkové při rozehrávce a ujaly se vedení 1:0. Tempo utkání bylo velmi nízké, oba týmy se bály, že udělají chybu a na kvalitě hry to bylo velmi znát. Chyby se však dopustily hostující hráčky, kdy po střele Petřekové si hostující obránkyně sklepla krásnou tečí balonek do branky. A bylo vyrovnáno. Více ze hry měly naše holky, a tak se krásnou střelou zápěstím ze středu prosadila Macurová a poslala domácí do vedení.

Druhá třetina nepřinesla nic zajímavého. Tempo hry se spíše ještě zhoršilo, jediné zpestření byla přesilovka domácích, kterou však využít nedokázaly. Ve dvou obrovských šancí se objevila Valášková, ale ani jednou nedokázala balonek usměrnit správným směrem. Do poslední třetiny se šlo tedy za nezměněného stavu 2:1 pro domácí.

Do poslední třetiny se trenéři rozhodli udělat pár změn a tak do první pětky poskládali obě nové posily. Na beku hrála Kotíková s Valáškovou a před nimi trio Macurová-Tvrzníková-Petřeková. A tato pětka dělala Jihlavě velké problémy. Změna se trenérům vyplatila, Kotíková dlouhým pasem nahrávala na Tvrzníkovou, která balonek ze vzduchu sklepla na Petřekovou a ta krásným volejem z první zvyšovala na 3:1. Poté však domácí hráčky několikrát zazmatkovaly a rázem díky zbytečným chybám byl stav vyrovnaný 3:3. Vedení se však zase ujaly domácí, po nahození Petřekové se bekhendem ze vzduchu trefila Macurová a mohla se radovat ze svého druhého gólů v zápase a zároveň také gólu vítězného. Domácí hráčky se snažily dohrát utkání v klidu a s míčkem na hokejkách, ale nedokázaly se vyvarovat několika chybám. Holky však vše ustály, a tak mohly slavit první extraligovou tříbodovou výhru v sezoně a v historii SKV! Velkým podílem se na ní podílela vynikajícím výkonem gólmanka Obselková, která i přes zranění kotníku byla pevnou oporou v bráně!

I přes výhru mají Vinohrady šest bodů, stejně jako Jihlava, a tak díky horšímu brankovému rozdílu zůstávají na dně tabulky. Poslední možnost na zisk bodů v základní části a odlepení od spodku tabulky dostanou ženy v neděli v Ostravě, která může být jejich soupeřem pro play down. Potvrdí vinohradské ženy stoupající formu?

TJ X3M SKV - FBŠ AL INVEST Jihlava 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Petřeková (Valášková), 17. Macurová, 48. Petřeková (Tvrzníková), 54. Macurová (Petřeková) - 2. Mácová (Rychlá), 51. Krupková (Svobodová), 52. Rinaglová (Janošťáková). Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 38.

Sestava SKV: Obselková - Kotíková, Valášková, Čermáková, Šádková, Plecitá, Samake, Sladkovská - Lehutová, Tvrzníková, Petřeková - Macurová, Komorousová, Lisová - K. Trunečková (C), Vejborná, Schwarzová. Trenéři: Vilém Svoboda a Petr Jirges.