Ženy těsně prohrály s Elite

Ladies ve svém prvním utkání na domácí půdě nebodovaly. Elite si ve druhé třetině vytvořilo jednogólový náskok, který už do konce zápasu udrželo. V pondělí se ženy představí v Olomouci.

Nedalo se říct, že by oba dva týmy vstoupily do zápasu opatrně, přesto chyb v obranách bylo zpočátku málo. Jak domácí, tak hostující hráčky si v úvodní periodě dokázaly vytvořit několik slibných příležitostí, tu největší měla hostující obránkyně Rybičková, která zblízka trefila tyčku. Gól však diváci v první části neviděli.

Druhou část otevřela výstavní ranou Veronika Zittová. Po standardní situaci a výběhu od mantinelu poslala míček pod horní tyčku domácí branky. Elite bylo v prostřední třetině mírně lepší, přesto SKV dokázalo na úvodní gól soupeře odpovědět. Ve 36. minutě vyvezla míček Honzová, předložila ho Strejcovská a ta se z bezprostřední vzdálenosti od branky nemýlila.

Když už to vypadalo, že půjdou oba dva celky do šaten za nerozhodného stavu, Elite udeřilo. Vyčerpaná domácí obrana nezachytila náběh Jelínkové a ta střelou na zadní tyč překonala Vyrobíkovou. SKV se ve třetí třetině snažilo o vyrovnání, ale několik slibných šancí ke skórování nevyužilo.

Naopak Elite hrozilo především z rychlý protiútoků, ovšem ani hostující hráčky se prosadit nedokázaly. Vinohrady v závěru přežily jedno oslabení po ruce Batíkové, vrhly síly do útoku, ale na vyrovnání to nestačilo. Elite už jednogólový náskok udrželo. Ladies budou o další extraligové body bojovat v pondělí na půdě Olomouce.

TJ SKV - Elite Praha 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Strejcovská (Honzová) – 24. Zittová (Havlíková), 40. Jelínková (Kalecká). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 47.

Sestava SKV: Vyrobíková – Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Batíková, Nováková – Macurová (C), Reichová, Bartošová – Trunečková, Strejcovská, Honzová – Vavřinová, Hyršlová, Tvrzníková – Schwarzová, Černovská, Kuchařová. Trenér: Vilém Svoboda.