Ženy utrpěly na domácí půdě debakl

Na Vinohradech padl rekordní počet gólů za jednu třetinu a zasloužil se o to tým Bohemians. Naše ženy však dokázaly holky z Bohemky ve druhé třetině přehrát, na víc jim ale bohužel nezby

Po dlouhé době se ženské áčko předvedlo na domácí půdě. K utkání nastoupilo pouze ve 13 hráčkách do pole (především z důvodů zranění) a celé utkání odehrálo na dvě pětky, což se nejspíše stalo osudným. Bohemians potvrdily roli favorita a zapsaly se mezi extraligové rekordy počtem nejvíce nastřílených branek v jedné třetině, a to dvanácti.

První třetina byla v režii hostů. Po polovině první třetiny vyhnaly pěti góly z branky domácích Janu Jandovou, kterou nahradila Iveta Máčilová. Ani tak však nedokázala zastavit brankostroj zelenobílých a do šatny se šlo za stavu 0:7. I tak si ale domácí hráčky dokázaly vytvořit nějaké šance, ale bohužel je nedokázaly proměnit. Vacínová několikrát po sobě rozezněla tyč!

Do druhé třetiny nastoupily naše holky s odhodláním něco s výsledkem udělat. A taky se dařilo. Po krásné souhře Tvrzníková – Petřeková – Tvrzníková dokázaly skórovat a nabudily se tak ještě více. Dostupovaly k hráčkám, přidaly na důrazu a také zvýšily střelbu. Odměnou jim byla již druhá přesilovka v zápase, kterou tentokráte dokázala zužitkovat střelou z první Vacínová. Vinohradské ženy nepřestávaly v aktivitě a většinu času dokonce strávily na polovině soupeře. Petřeková se několikrát ocitla sama před Brunclíkovou, tu ale nedokázala překonat. Bohemka dokázala alespoň z protiútoku vstřelit jeden gól. Druhou třetinu tedy ovládly naše holky a porazily v ní soupeře 2:1.

Do třetí třetiny vstoupily aktivněji zase domácí hráčky a v úspěšné hře je podpořil gól Petřekové, která dokázala na několikátý pokus míček dostat za záda vynikajícně chytající Brunclíkové. Zelenobílá děvčata dokázala po 7 vteřinách odpovědět a svůj hattrick zkompletovala Vavrečková. Vinohrady však dále pokračovaly v aktivitě a po minutě a půl dokázala Čermáková skórovat střelou z dálky. To bylo však z pohledu domácích hráček vše. Do poloviny třetí třetiny holky dokázaly ještě stíhat a hosté přidaly pouze 2 branky. Pak se ale  s góly roztrhl pytel. Za 1 minutu skórovaly hosté hned 4x! Naše ženy nestíhaly a projevila se nedostatečná fyzická kondice. Do konce utkání Bohemians na hřišti dominovaly a výsledek 15 vteřin před koncem zaokrouhlila na 20:4 aktivně hrající Žůrková, která si z Vinohrad odnesla 6 kanadských bodů (4+2), stejně jako Bočanová (0+6).

Tímto zápasem se ukončila první polovina sezóny. Vinohradským děvčatům se příliš nepovedla, ale teď jsou na řadě odvety, kde se budou rvát o každý bod. První pokus mají tento pátek v Brně, kde chtějí odčinit domácí porážku 3:6.

TJ X3M SKV - FbŠ "pipni.cz" Bohemians 4:20 (0:7, 2:1, 2:12)

Branky a nahrávky SKV: 23. Tvrzníková (Petřeková), 27. Vacínová (Tvrzníková), 45. Petřeková, 46. Čermáková (Plecitá). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 74.

Sestava SKV: Jandová (12. Máčilová) - Strejcovská, Lehutová, Čermáková, Plecitá - Petřeková, Tvrzníková, Vejvodová - K. Trunečková, Vacínová, Komorousová - Müllerová, Červená, Schwarzová. Trenéři: Jiří Kysel a Petr Jirges.