Ženy v Liberci na body nedosáhly

Venku svítilo sluníčko, bylo krásné počasí, a tak se ženy vydaly na výlet do Liberce v dobré podzimní náladě. Bohužel ve stejné náladě neodjížděly. Prospaný začátek druhé třetiny vzal SKV jakékoliv šance na zisk bodů.

Utkání se na začátku vyvíjelo dobře. Ladies nastoupily, jak už je zvykem, na tři útočné trojice a dvě obranné dvojice. Tempo hry udával spíše Liberec a ihned ve drih= minutě se trefila reprezentantka Leierová. Naštěstí brzké obdržení gólu Vinohrady výrazně nepoznamenalo a nebýt neschopnosti v zakončení Tvrzníkové, mohl být hostující celek již ve vedení. První třetina byla vyrovnaná, ale více ze hry i více střel měly domácí. Ke konci třetiny Liberec špatně střídal a toho využila pozorná Nováková, ihned rozehrála na Honzovou, která si všimla Tvrzníkové a ta svou již pátou tutovku konečně zakončila do brány. Do šaten se šlo za slibného stavu 1:1.

Ač skóre bylo vyrovnané, ženám z Vinohrad bylo jasné, že nesmí polevit. I přes upozornění trenérů, že druhé třetiny bývají vždy záludné, si Vinohrady nedokázaly udržet koncentraci a ihned v úvodních minutách prostředního dějství inkasovaly hned dva góly. Pět minut na to dokázala Dostalíková zkompletovat hattrick (stačilo jí k tomu pouhých sedm minut a 20 vteřin!). Na téměř klasický vinohradský několikaminutový výpadek se snažili trenéři zareagovat stažením útoku na dvě lajny a protočením sestavy. Avšak ani to nepomohlo a do šaten se šlo za stavu 5:1 pro domácí Liberec.

I přes nepříznivá čísla na časomíře nehodlaly Ladies složit jen tak zbraně. Liberec jim však znovu na úvod třetiny ukázal, jak by se mělo střílet a síťku za Vyrobíkovou rozvlnily již po šesté. Vinohrady se mohly snažit, jak chtěly, ale vždy ztroskotaly na útočné fázi. V obranné fázi dokázaly krásně blokovat soupeřovy střely, ale jakmile míček získaly, většinou se jim zamotal pod nohy a Vinohradské čepele ne a ne poslouchat. Na druhé straně Liberec v klidu rozehrával a krásnými kombinacemi se na svou útočnou polovinu dostávaly třemi lehkými přihrávkami. Jakýkoliv skákající míček vždy ulovil Liberec, a tak se SKV znovu postavilo do svého obranného systému a čekalo na chybu soupeře, ta ale nepřicházela. Ke konci utkání dostalo SKV výhodu přesilové hry, avšak ta jako by podtrhávala celý sobotní výkon – nemastný, neslaný. Ladies se snažily vymyslet nějaké zakončení, ale ke střele se téměř nedostaly. Utkání tedy skončilo 6:1 pro domácí a Ladies odjíždějí z Liberce s prázdnou.

Vinohrady se osamostatnily na posledním místě tabulky a jako jediný tým mají pouze tři body. To ale není žádný propastný rozdíl, neboť dalších pět týmů má pouze o výhru více. Další víkend mají Ladies volno díky reprezentační pauze a další zápas je čeká 15. 11. v domácí hale proti Tatranu. Mají tedy dva týdny na to, aby vyladily formu a v pražském derby ukázaly, kdo je lepší.

Crazy girls FBC Liberec – TJ SKV 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Leierová (Mlejnková Š.), 21. Dostalíková (Kosová), 22. Dostalíková (Kosová), 28. Dostalíková (Körmendyová), 35. Körmendyová (Veidlová), 42. Shamanina (Veidlová) – 19. Tvrzníková (Honzová). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 62.

Sestava SKV: Vyrobíková – Černovská, Nováková, Sladkovská, Šádková – Reichová, Tvrzníková, Honzová – Trunečková T., Strejcovská, Čermáková – Dobisíková, Schwarzová, Bartošová, Batíková. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.